Servisní kódy pro Android

18

V Androidu se ukrývají zajímavé informace, které si nezobrazíte přímo v menu telefonu, chcete-li si v nich počíst budete potřebovat následující servisní kódy. Navíc máte možnost si pomocí kódu i svůj telefon otestovat.

#*#4636#*#* Informace o telefonu

Po  zadání této číselné kombinace se dozvíte informace o telefonu a baterii. Informace jsou rozděleny do 4 kategorii: Phone information, Battery information, Battery history, Usage statistics.

*2767*3855# Factory format

Tato číselná kombinace vymaže kompletní nastavení telefonu včetně interní paměti telefonu, dojde tak k reinstalaci do továrního nastavení.

*#*#7780#*#* Factory data reset

Tato číselná kombinace vymaže nastavení účtu Google, systémové a aplikační data včetně jejich nastavení. Bez povšimnutí zůstanou data v interní paměti a nainstalované aplikace.

*#*#7594#*#* Změna nastavení při zmačknutí tlačítka

Po zadání této číselné řady v telefonu můžete nastavit akci, která nastane po stlačení tlačítka pro ukončení hovoru a zapnutí telefonu.

*#*#34971539#*#* Informace o fotoaparátu

Touto číselnou kombinací získáte informace o kameře. Nedoporučujeme jakékoliv update akce, mohlo by se stát, že kamera přestane komunikovat s Androidem.

*#*#197328640#*#* Servisní mod
*#*#273283*255*663282*#*#* Obrazovka pro kopírování
*#*#526#*#* WLAN test
*#*#232338#*#* Ukáže Wi-Fi MAC adresu
*#*#1472365#*#* GPS test
*#*#1575#*#* opět GPS test
*#*#232331#*#* Bluetooth test
*#*#232337#*# Ukáže adresu Bluetooth zařízení
*#*#8255#*#* GTalk servisní monitor

Tovární testy:

*#*#0283#*#* Packet Loopback
*#*#0*#*#* LCD test
*#*#0673#*#* Melody test
*#*#0842#*#* Test zařízení (vibrování a podsvícení)
*#*#2663#*#* Verze dotykového displeje
*#*#2664#*#* Test dotykového displeje
*#*#0588#*#* Test proximity senzoru
*#*#3264#*#* Verze RAM

Informace o firmware telefonu:

*#*#4986*2650468#*#* PDA, Phone, H/W, RFCallDate
*#*#1234#*#* PDA a phone
*#*#1111#*#* FTA SW verze
*#*#2222#*#* FTA HW verze
*#*#44336#*#* PDA, Phone, CSC, Build Time, Changelist number

Tyto servisní kódy nepodporují všechna zařízení na trhu vyzkoušejte, zdali je podporuje Vaše zařízení a dejte nám vědět. Testováno se Samsung Galaxy S.

18 KOMENTÁŘE

 1. Funguje to na všechny androidy? nebo jenom ty přímo od googlu. Nebo záleží na prostředí?
  Zkoušel jsem na zařízení HTC Desire Froyo, v prostředí sense, a tam to nedělá nic

 2. Tyto kódy kolují po internetu již dlouhou dobu a funkční je pouze první, ale i ten autor článku zapsal špatně.

  Má to být zapsáno: *#*#4636#*#* „Informace o telefonu“

 3. Nepletu-li se kódy nejsou úplně univerzální a dle toho, že admin vlastní SGS odhaduji, že pojedou jenom na tomto telefonu. Tedy alespoň nějaké kódy unikátní jsou, pár z nich by možná univerzálních mohlo být.

 4. Pripomina mi to dobu kdy na trh prisla Nokia 3310. Najednou probehla kodova mania. Uprimne, ty kody jsou k nicemu, je to oblbovak pro hlupaky. K cemu to je dobre? Kod na informaci o telefonu. Snad jen debil nevi co si to objednal a zaplatil. Prestante to tady svinit clankama o nicem.

  • no chytracku kdybys neco aspon malo vedel co se ti otevre tak nenapises tohle hovno…mas tam nastaveni wifi,gsm signalu a jine

   • co bys prosímtě chtěl nastavovat v wifi??? proboha a hledat někde signál gsm…bože můj…vše máš v Android,,standart….

  • Tak třeba je tam možnost nastavit preferované připojení, což v klasickém menu nemáš (respektive máš na výběr 2G, 3G, nebo automaticky). Tady je těch možností mnohem více… A další užitečné věci, které běžně v nastavení nenajdeš (ale souhlsím, že verze telefonu, typ zařízení atd. je vcelku zbytečná)…

 5. ahoj…chtěl jsem vyzkoušet některý z výše psaných kódů, ale ani jeden nefunguje. jde o to ze každý z těch kódu musím psát do tel. seznamu a když napíšu poslední znaky a tím ten kód chci dokončit tak celý kód zmizí a nic se nestane. tak nevím

 6. Samsung Galaxy s2 fungují všechny kódy… A kód *#*#0*#*#* pro LCD test lze zapsat i takto : *#0*# …. =)

 7. ahoj chtěl sem se zeptat zadal sem příliš gest na odemykání telefonu t mobile htc g1 a nevím jak se tam dostat poradí prosím někdo

 8. Jistě,,,tyto kody podporuje vesměs Samsung…u něj to je zvykem…takže zbytečná námaha…krom verze firmwaru..ale tu si jistě najdede v menu nastavení,,info…eeeee

 9. Dobry,nedavno jsem si koupil Prestigio Multiphone PAP 5501,vyrobci uvadi ze interni pamet telefonu je 4GB,jenze jak se snazim,tak vzdy v tel docilim pameti pouze 1.85gb,a nejde nadale ukladat do pameti bez pouziti pametove karty,nemuzete mi poradit,jestli by stim neslo neco udelat??diky moc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here