Huawei představil vlajkovou řadu Mate 30

2

Společnost Huawei dnes představila sérii telefonů Huawei Mate 30. Ta aktuálně nabízí dvojicí přístrojů Mate 30 a Mate 30 Pro. Řada Huawei Mate 30 pokračuje v estetice řady Mate 20 s futuristickým designem. Vše je podřízené tomu, aby se maximalizovala plocha displeje.

Řada smartpnonů Huawei Mate 30 se vyznačuje OLED displejem Horizon, který je na hranách zaoblený pod úhlem 88 stupňů, aby bylo možné sledovat videa od hrany ke hraně. O chod přístroje se stará nový procesor Kirin 990 5G SoC, který jako první integruje procesorové jednotky a 5G modem na stejném čipu.

 

O dokonalé fotografie se postará integrovaná kamera pyšnící se 4 čočkami, která zahrnuje kameru SuperSensing Cine. Jedná se o duální hlavní kamerový systém určený pro pořízení nejlepších výsledků pro natáčení videa a fotografování. Nachybí ani nabíječka Huawei SuperCharge s výkonem 40W, která zvládne nabít baterii v rekordním čase. Přístroj běží na open source verzi Androidu s nadstavbou EMUI 10, která přináší vylepšené uživatelské prostředí. Díky obchodní válce mezi USA a Čínou přístroj nezískal licenci od Googlu, nelze tak využívat cloudových předností systému Android včetně oficiálního obchodu Google play.

„Modely řady Huawei Mate 30 jsou navrženy tak, aby vynikaly a zároveň nabourávaly konvenci, a přitom poskytovaly bezkonkurenční uživatelský zážitek. Éra 5G je příležitostí k přehodnocení technologie smartphonu a řada Huawei Mate 30 je dokonalým vyjádřením toho, co je možné,“ uvedl generální ředitel Huawei Consumer Business Group Richard Yu.

SuperSensing Cine kamera

Huawei Mate 30 je vybaven trojitou kamerou SuperSensing. Ta se skládá z 40Mpx SuperSensing hlavního fotoaparátu, 16Mpx ultraširokoúhlého snímeče a teleobjektivu s 8 Mpx. Spolu s procesorem ISP 5.0 (Image Signal Procesor) umožňuje Huawei Mate 30 pořizovat fotografie a videa ve vysoké kvalitě.

Model Mate 30 Pro přináší revoluční quad-camera systém, složený z 40Mpx Cine Camera snímače, 40Mpx SuperSensing fotoaparátu, 8Mpx teleobjektivu a kamery s hloubkovým 3D snímáním.

SuperSensing Cine kamera je hlavní duální kamerový systém schopný pořizovat fotografie, které konkurují špičkovým fotoaparátům. Kamera Cine se vyznačuje supersenzorem o velikost 1/1,54 palce s maximem ISO 51200, pro snímání videí s rozšířeným dynamickým rozsahem 4K/60fps a ultra zpomalením (ultra slow-motion) při rychlosti 7680 fps. Podporuje také snímání 4K ultra-širokého časosběrného videa za nízkého osvětlení.

Huawei Mate 30 Pro také nabízí funkce bokeh efektů během natáčení. Jedna z duálních kamer slouží navíc jako 1/1,7palcový fotoaparát SuperSensing, který zachycuje až o 40 % více světla a spolu s citlivostí ISO 409600 poskytuje úžasné výsledky i za zhoršených světelných podmínek.

8Mpx teleobjektiv nabízí 3x optický zoom, 5x hybridní zoom a až 30x digitální zoom. Optická stabilizace obrazu (OIS) + AI stabilizace (AIS) spolu s 3D hloubkovým snímačem činí z řady Mate 30 nejschopnější smartphony pro zachycení videí i fotografií.

Řada HUAWEI Mate 30 obsahuje řadu nových funkcí pro rychlejší a poutavější uživatelský zážitek:

  • Systém EMUI 10 s moderním designem a Always-On displejem, jehož barva se mění po celý den
  • Tmavý režim (Dark mode) pro lepší a pohodlnější čitelnost za tmy
  • Intuitive Side-Touch Interaction pro zvolení virtuálních kláves pro nastavení hlasitosti, hraní her nebo nastavení kamery, ideální pro praváky i leváky
  • HiCar smart travel pro bezproblémové propojení mezi zařízením a komunikačním systémem automobilu
  • Multi-screen Collaboration umožňuje uživatelům přenášet data mezi zařízeními Huawei a také ovládat více obrazovek
  • HUAWEI 3D Face Unlock a zabudovaná čtečka otisku prstů v obrazovce zajišťuje pokročilé zabezpečení dat a ochranu soukromí (pouze Huawei Mate 30 Pro)

Série Huawei Mate 30 bude nejprve uvedena na čínském trhu oficiálně 26. září. Na trhy asijsko-pacifického regionu včetně Malajsie, Filipín, Singapuru a Thajska se začne Mate 30 prodávat v listopadu. Později se dostane i na další trhy. O dostupnosti na českém trhu ještě nebylo rozhodnuto.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here