KingRoot: root jedním kliknutím

5

Co je to root?

Ve starších článcích na naší stránce jsme si už podrobně vysvětlili, co je to vlastně ten root. Přesto si ve zkratce vysvětlíme, o co jde. Root (neboli zakořenění) je jakési získání veškerých práv v zařízení, a tudíž možnost užívat aplikace, které tato práva potřebují a bez rootu jednoduše nemohou fungovat správně. Vzhledem k tomu, že získáte například možnost mazat součásti systému, tak musíte být velmi opatrní a všechny kroky předem zvážit. I přes to, že získání rootu je velice jednoduché, apelujeme na to, že pokud nejste zkušenějším uživatelem a doposud jste root nepotřebovali, raději jej neprovádějte. Pokud se vám totiž v telefonu něco pokazí, tak vám jej výrobce nemusí vyreklamovat a telefon se v podstatě stane nepoužitelným.

KcacKR0

Root na jedno kliknutí

Dnes existuje celá řada aplikací, které dokáží rootnout telefon na jedno kliknutí. My vám představíme jednu z nich. Jmenuje se KingRoot, pochází z Číny a je celá v angličtině. Předpokládáme, že úplné základy angličtiny zvládáte, a proto pro vás nebude problém, tento nástroj použít. KingRoot navíc slibuje, že dokáže rootnou většinu zařízení se systémem android. Nezapomeňte na to, že před instalací aplikace musíte mít povolenu instalaci z neznámých zdrojů, jelikož aplikace vzhledem k jejímu charakteru není ke stažení na Google Play. Aplikaci stačí nainstalovat a kliknout na tlačítko „Root“, u nás vše proběhlo bez komplikací a věříme, že tomu tak bude i u vás. Do systému vám bude zaveden SU Binary a KingUser, což je náhrada za klasický SuperSU přímo od tvůrců aplikace.

Odkaz na oficiální stránku aplikace najdete zde.


Upozorňujeme vás, že pokud budete KingRoot testovat, tak to děláte na vlastní nebezpečí!

5 KOMENTÁŘE

  1. Mohu potvrdit funkčnost na tabletu Cube Talk 9X (U65GT) – root úspěšný. Obešel jsem se i bez windows (už pár let nepoužívám) stačila jen APK instalovaná přímo na tablet. Redakci díky za tip.

    • Doplňuji že root je k dispozici i po restartu tabletu. Zatím jsem nezaregistroval vedlejší negativní účinky tohoto řešení 🙂

  2. bohužel zařízení UleFone BeTouch2 podporu nemá, počet žádostí ze strany 6500 uživatelů stejného zařízení, kteří se touto cestou o root pokusili nepovažuje King Team za dostatečný, takže tam zjevně na podporu čekají daleko početnější davy 🙂 Nezbývá než čekat.

  3. Zázraky fakt nedělá a na mém zařízení Cube selhal a na víc hned instaloval nežádoucí software, takže naprosto zklamal a jedničkou rozhodně není. Pak mi telefon rotnula naprosto jednoduchá appka z prostředí Linuxu a myslím, že jedničky jsou právě ne z uřvaných programů, je to jako s lidmi, kdo se moc nechlubí, ten také překvapí…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here