Zlepšete dosah svého Wifi routeru plechovkou od piva!

0

Koupili jste si někdy nový Wifi router, o kterém jste si před tím přečetli, jak neuvěřitelný má dosah, ovšem po zapojení jste na druhé straně bytu neměli ani čárku? Tento problém byl pravděpodobně zapříčiněný tím, že vaše zařízení nevlastnilo směrové anténky. Tím pádem se signál rozesílal všemi směry a místo vás ho chytali sousedé od vedle.

Díky zajímavému triku, který bych vám chtěl doporučit, budete schopni směřovat veškerý signál jen určitými směry. Takto ho budete moci celý nasměrovat třeba k počítači, nebo do odlehlejší části bytu, kde jste ho až do teď nemohli téměř zachytit. K tomu by mohlo stačit, abyste z okruhu 360 stupňů, do kterého signál váš router vysílá, vyhranili pouze například 180, do kterých ho všechen pošlete.

A co k tomu budete potřebovat? Takřka nic, bude vám totiž stačit jen prázdná plechovka, třeba od piva. Tu pak rozstříháte a nalepíte k routeru, nebo k jeho anténě.

Zajímá vás, jak to vlastně funguje? Je to jednoduché. Plechovka je vytvořena z hliníkové slitiny, která má (jak zjistili naši kolegové jablíčkáři z kauzy s hliníkovými proužky na těle iPhonu) poměrně velké problémy s propuštěním jakéhokoli vlnění.

Tuto hliníkovou vychytávku si můžete vyrobit podle následujícího obrázkového návodu, nebo videa.

 

w1-1 w1-2 w1-3 w1-6 w1-7

 

 

Zdroj: http://www.letemsvetemapplem.eu/2015/07/28/zlepsete-silu-dosah-sve-wi-fi-pomoci-plechovky-piva/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here