HP Slate 21 – all-in-one PC s Tegrou 4 a Androidem

0

HP Slate 21 (1)

Hewlett Packard dnes na tiskové konferenci v Pekingu představilo netradiční all-in-one PC s názvem HP Slate 21 AIO, které překvapivě není vybaveno Windows 8, ale Androidem 4.2 Jelly Bean.

Novinka má 21,5″ dotykový displej, takže počítač bude možné ovládat nejen pomocí klávesnice a myši, ale také pomocí dotykové obrazovky, jak jsme zvyklí z tabletů. Displej disponuje technologií IPS a má rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Nekompromisní výkon zajistí čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 4.

Ve výbavě nebude chybět ani Wi-Fi, trojice USB portů, slot na micro SD karty, Ethernet a 3,5mm jack na sluchátka či reproduktory a Digital Theatre System (DTS) pro kvalitnější zvukový zážitek. Operačním systémem bude už zmíněný Android 4.2.2 Jelly Bean. Podle očekávání však v zařízení chybí integrovaná baterie, takže HP Slate 21 AIO nebude možné používat jako klasický tablet.

HP Slate 21 AIO by se měl začít na vybraných asijských trzích prodávat během července letošního roku. Cena byla předběžně stanovena na 359 dolarů, v přepočtu zhruba 7 000 Kč. To je vzhledem k výbavě cena více než příznivá. Zatím však není jasné, zda se zařízení objeví také v České republice.

HP Slate 21 (2)

zdroj: CNET Asia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here