ASUS Nexus 7 (2013) – Pan dokonalý [První pohled]

7

_DSC6511

Když společnost Google představovala první generaci tabletu Nexus 7, předpokládalo se, že se bude velmi dobře prodávat. A špičkový hardware spolu s nízko cenou dávali tušit, že to nebudou planné odhady. Nakonec se tak skutečně stalo a  Google slavil úspěchy. Jakmile byl Nexus 7 dostupný i u nás, jeden z našich redaktorů neodolal a zakoupil si jej, přičemž o své osobní zkušenosti se podělil v recenzi.

Společnost Google ovšem tento rok zašla ještě dále a představila druhou generaci Nexusu 7, který se stal mezi uživateli také velmi oblíbeným. Zde byla cena sice mírně navýšena, na oplátku ale Google osadil opět výkonný hardware splňující všechny dnešní požadavky. Tablet tento týden dorazil i do naší země, a tak jsme ho i my dostali do redakce na recenzi. Nyní bych se chtěl s Vámi podělit o mé první dojmy z tohoto tabletu, které jsem získal po pár hodinách používání.

Za zapůjčení tabletu ASUS Nexus 7 (2013) děkujeme společnosti Alza.cz, u které si můžete tento tablet také zakoupit.

logo_se_sloganem

Balení tabletu

Balení tabletu se od předchozí generace moc nezměnilo. Vše je provedeno ve velice jednoduchém a minimalistickém stylu – přesně tak, jak to Google provádí i u svých služeb. Když dorazila krabička a já ji vytáhl z přebalu, říkal jsem si, jak jednoduše by se tato krabička dala použít i u mnohem dražších zařízení – celá je krásně čistě bílá a zdobí ji jen nápis Google v pravém dolním rohu.

Ovšem i balení se dočkalo změny – již se nekoná ta velká slavná válka s pečetí krabice, jako tomu bylo u první generace, kde dokonce nešel ani tablet pomalu vytáhnout. Tato generace má již výřezy po stranách a tak to jde už úplně jednoduše.

Následně je to jako u telefonů – po otevření krabičky uvidíme tablet, pod kterým se skrývá přihrádka, ve které je schované příslušenství. U Nexusu je to pouze USB kabel a adapter do zásuvky.

_DSC6485 _DSC6488 _DSC6490

Konstrukce tabletu

Pojďme se nyní podívat na konstrukci tabletu. Tablet je celý vyroben z plastu, přičemž použitý materiál netrpí otisky prstů. Nejvíce jsem se toho bál u zadní strany, ovšem zbytečně. Nový Nexus 7  je velmi lehký a tenký, což napomáhá pohodlnému držení. Tablet nikde nevrže a spojené celky působí tak, jako by byly vyrobeny z jednoho kusu.

Velice mě zaujaly hrany okolo displeje, které jsou zaoblené, a tak se celé zařízení dobře drží. Umístění reproduktorů (stereo, umístěné v horní a dolní části tabletu) považuji za přijatelné, při držení tabletu hrají dostatečně hlasitě.

Zajímavým prvkem je nápis Nexus zabírající téměř celou zadní stranu. Ačkoliv je nápis docela velký, komfort držení nijak neutrpěl – pohmatem ho skoro nepoznáte.

_DSC6500 _DSC6502

Výkon a systém

Už když jsem tablet očekával, bylo mi jasné, že se bude jednat o velice výkonné zařízení. Jakmile jsem jej poprvé spustil a nakonfiguroval, ihned jsem zjistil, kde je rozdíl mezi minulou a touto generací. Rozdíl je v hlavně v optimalizaci systému a celkovém výkonu. Ze zařízení jsem opravdu nadšen a celý systém běží naprosto plynule – ještě jsem nezpozoroval ani jeden záškub. Dokonce bych si troufl tvrdit, že se jedná o nejlépe optimalizovaný systém, který jsem kdy měl v rukách. Jen pro upřesnění – mohu porovnávat například se Samsungem Galaxy S4, Xperií Z či jinými špičkovými telefony.

Tablet je doručen ve verzi systému 4.2 Jelly Bean, který se automaticky zaktualizuje na nejnovější Android 4.3 ihned po zapnutí. Právě ten rapidně zvýší výkon a odezvu celého tabletu, která je u každého zařízení velice potřebná. Co se týče předinstalovaných aplikací, nalezneme zde pouze jen aplikaci společnosti Google, tedy GMail, Google Drive, Google Keep a podobně.

Závěr

ASUS Nexus 7 (2013) je tablet, u kterého se výrobce rozhodně ponaučil z chyb předchozí generace. Právě ty byly v této napraveny, což nový Nexus řadí mezi současnou špičku na poli chytrých zařízení.

7 KOMENTÁŘE

 1. Na co slot? Porad nechapu k cemu ho kdo potrebuje, vzdyt mate tolik cloudovych ulozist na kazdou blbost, ze v tabletu nemusi byt krome aplikaci skoro nic. A uz jen ta zakladni verze 16gb je skoro nevycerpatelna.

  • Aplikace začínají zabírat relativně dost místa (myšleno teď hlavně hry), já na tabletu třeba čtu komiksy a ty si taky urvou dost, na cesty bych tam chtěl mít nějakou tu hudbu jako podkres čtení, seriál, film a v neposlední řadě zálohu apliklací a podobného (např. přes Titanium Backup) bych si radši házel na kartu než do vnitřní paměti. Argument s cloudovými úložišti (které samozřejmě rád a dost aktivně používám) na mě v tomto moc nefunguje, dokud není levná 3G/LTE verze a luxusní a levné pokrytí. Že je mi menší kapacita ukradená doma či jinde na WiFi, to je jiná věc, ale já s tabletem cestuju sem tam (mám Galaxy Tab 8.9 s 16GB pamětí bez karty) a víc místa bych občas prostě ocenil.

 2. Musím říct ze tak dokonalý není sice jsem nainstaloval hned ze startu takových 30 her ale to nebude hlavni zdroj problému některé aplikace z neznámých důvodu padají
  Při poslechu hudby a při automatickém otočení displaye je v Hube slyšet zásek někdyna par vvteřin zamrzne a co me nejc štve je ze někdy kdys spracovava nake informace tak začne piskat takovým ti osklivym tónem
  A nestíhá se dobíjet při hraní her

 3. Mám nexus 7 II od Alzy a i přes nejnovější aktualizaci mám stále problém s dotykovou obrazovkou a již mi tablet i 3 zamrz.Chtěl jsem se zeptat je to spíše hardwarem nebo softwarem?Abych jej případně reklamoval.
  Díky moc

  • Taky by me zajímalo město jestli je to hardwarem nebo softwarem mám ho z eshopu asusu ale nevím jedli ho jít reklamovat nebo to řešit rootem a přijít o záruku která by se mi mohla hodit

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here