Asus Fonepad – sedmipalcový tablet s procesorem Intel Atom Z2420

3

asus fonepad render

Prvním zařízením, se kterým se Asus pochlubil na právě probíhajícím veletrhu MWC 2013 v Barceloně, je malý tablet Asus Fonepad (K004). Novinka nevyniká jen možností telefonování přes 3G a kovovým tělem, ale také použitým procesorem.

Srdcem zařízení totiž není ARM procesor, jak bychom mohli u androidího tabletu očekávat, ale nedávno představený Intel Atom Z2420, který je známý také pod označením Lexington. Jednojádrový čip, který údajně nabízí výborný poměr mezi výkonem a spotřebou energie, je v tabletu taktován na 1,2 GHz. Společnost mu dělá grafický čip PowerVR SGX540, 1GB RAM a 16GB interní paměť, kterou lze dále rozšířit pomocí slotu na micro SD karty.

K další výbavě Asusu Fonepad patří 7″ IPS displej s rozlišením 1280 x 800 palců, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 3.0, 1,2mpx přední kamerka pro videohovory a 4270mAh batere. Hudební nadšence jistě potěší technologie Asus SonicMaster zajišťující kvalitní zvukový výstup. Operačním systémem tabletu bude s největší pravděpodobností Android 4.1 Jelly Bean.

Asus Fonepad by se na evropských trzích měl začít prodávat v dubnu letošního roku za 219 eur, v přepočtu přibližně 5 500 Kč. Zákazníci si budou moct vybrat ze dvou barevných provedení: šedého Titanium Gray a zlatého Champagne Gold.

zdroj: pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here