Samsung představil Galaxy S4 se Snapdragonem 800 a nejrychlejším LTE

0

Samsung Galaxy S4 LTE Advanced

Samsung se dnes v Jižní Korei pochlubil novou verzi své vlajkové lodi Galaxy S4, který dostal ve srovnání s předchozími verzemi smartphonu dvě významná vylepšení. Prvním a pro nás jistě zajímavějším vylepšením je použití rychlejšího čtyřjádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 800, který v telefonu běží na frekvenci 2,3 GHz, což je dokonce ještě více, než u včera představené Sony Xperia Z Ultra.

Nová verze Samsungu Galaxy S4 však přichází také s podporou LTE Advanced, což je v současné době nejrychlejší používaná technologie pro mobilní připojení k internetu. LTE Advanced umožňuje download rychlostí až 1,5 Gbps, což by znamenalo, že za ideálních podmínek by bylo možné stáhnout 800MB film za 43 sekund.

Další výbava dnes představeného Galaxy S4 je totožná s ostatními verzemi vlajkové lodi a zahrnuje tedy 5″ Super AMOLED displej o rozlišení 1920 x 1080 pixelů, 2GB RAM, 13mpx fotoaparát, 2600mAh baterii, slot na micro SD karty a operační systém Android 4.2 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou Touchwiz.

Samsung Galaxy S4 se Snapdragonem 800 bude zpočátku dostupný pouze u jihokorejského operátora SK Telecom, který zatím jako jediný na světě nabízí rozsáhlé pokrytí technologií LTE Advanced. Výrobce však slíbil, že v budoucnu se nová verze SGS4 objeví také v některých dalších zemích po celém světě.

Doplněno: Na rychlost nového připojení LTE Advanced se můžete podívat v následujícím videu.

http://youtu.be/FEMw9hJyn1E

zdroj: Sammyhub, The Next Web

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here