10 designových skvostů s OS Android

2

Chytrých telefonů s operačním systémem Android jsou na trhu a v oběhu mezi uživateli stovky, ne-li již tisíce rozličných typů. Jako v dnešní době u každého produktu, i u našich kapesních kamarádů se klade čím dál větší důraz na design a pro mnoho uživatelů je vzhled důležitější, než-li další vlastnosti. Pojďme se podívat na několik telefonů, které se za svůj vzhled rozhodně nemusejí stydět.

Historie

Google Nexus S

Druhý model v linii referenčních přístrojů chlebodárce OS Android, společnosti Google, se ve své době dosti vymykal. Největší zásluhu na tomto faktu měla především prohlá čelní část telefonu s dotykovým sklem a senzorové klávesy pod displejem, které ve své době vytlačovaly klasická tlačítka.  Efektní nezvyklý prvek umožňoval spolu s netypickými tvarovanými zády velice pohodlné ovládání telefonu. A v černé barvě byl Nexus S opravdový elegán mezi telefony.

Nexus-S-ICS

 

Sony Ericsson Xperia Arc

Když už jsme u prohlé linie telefonu, byl by hřích se nezmínit o krasavici symbolizující úpadek Ericssonu na poli mobilních telefonů. Dvojice modelů Xperia Arc a Arc S patří rozhodně mezi nejkrásnější telefony, které se na trhu objevily. Mohou za to především prohlá záda telefonu, které pomáhají k pohodlnému ovládání. Stříbrná linka na bocích je šik ve všech barevných variantách. Kterých mimochodem bylo nakonec 5 a ve všech to Arcu sluší. Bohužel design vyhrál nad praktičností a konektor 3,5 mm jack na boku přístroje zničil sluchátkový jack v nejedné kapse uživatelů. A také plasty za moc nestály, takže Arc byl krásný pouze krátce po vybalení. Potom kryty popraskaly a stříbrné boky se ošoupaly.

Sony-Ericsson-XPERIA-Arc-root

 

Sony Ericsson Xperia Neo

Sourozenec výše zmíněného modelu Arc, menší Neo, také patří mezi nejatraktivnější telefony vůbec. Ačkoliv vejčitý tvar telefonu se nemusí zamlouvat každému, jistý je fakt, že design tohoto telefonu se neokouká ani po několika letech od představení a zraje jak víno. Už jen kvůli této vlastnosti nesmí v našem výčtu chybět. Který Samsung toto může nabídnout?

sony-ericsson-xperia-neo-v

 

Motorola Milestone

Nejednoho milovníka ryze technického designu osloví modely amerického výrobce Motorola. Mezi průkopníky hranatého designu u Motoroly patřil model Milestone s QWERTY klávesnicí. Už jen fakt zakomponovat vysouvací klávesnici znamenal výzvu pro návrháře. Ti se však úkolu zhostili se ctí. Zahodili úhloměry a pracovali pouze s trojúhelníkem. Když se k čistému designu a útlému tělu přidala bytelná konstrukce, kde se kovem rozhodně nešetřilo, skvost byl na světě. Co na tom, že samotná výsuvná klávesnice za nic nestála a telefon se díky své váze mohl používat i jako těžítko.

motorola-milestone-1270904223-604

 

Samsung Galaxy S2

Ačkoliv je to z dnešního pohledu neuvěřitelné, i Samsung design umí. Když teda chce. O Nexu zmínka padla, druhý povedený kousek je symbolem pro všechny konzervy. Jedná se již o legendární model Galaxy S2. A proč jsme ho do výběru zařadili? Protože Jihokorejci vytvořili gentlemena bez kravaty. Čistý jednoduchý design, všechna tlačítka jsou tam, kde mají být a dokonce i ty plasty za něco v té době stály. Design eSdvojky je tak vytříbený, že ho Samsung úspěšně recykluje již několik let dodnes. A navíc, řešení originální rozšířené baterie bez zbytečného nárůstu rozměrů telefonu je za rámeček.

samsung_galaxy_s2

 

Sony Xperia U

Japonci design umí. O tom žádná. Jako symbol roku 2012 se dá označit model Xperia U. Voni vlastně Xperie tohoto roku vypadaly skoro stejně, model U z nich vypadal asi nejlépe. Průhledný proužek pod displejem, který navíc skrýval barevnou LED diodu patří mezi nejzajímavější designové prvky Androidů dodnes. Sony si navíc s modelem U vyhrálo natolik, že přidalo vyměnitelné „brady“ a kryty baterie v několika barvách. Díky tomu se cílová skupina mladých uživatelů mohla s barvičkami jejich telefonu vyhrát dosyta. Jako kdysi u Nokie 3310. Jen je škoda mizerné vnitřní paměti bez rozšíření paměťovými kartami. 4 GB na hudbu, hry a pár videí je pro mladou klientelu ukrutně málo.

XperiaU_range-425x285

V první kapitole jsme se podívali trošku do historie. Naštěstí však i dnes existují krásné telefony.

 

Současnost

Huawei Ascend P6

Huawei patří mezi experty na to, jak udělat vzhled telefonu nudný. Stačí letmý pohled po portfolia a zjistíme, že skoro všechny levné telefony vypadají skoro stejně. Naštěstí to neplatí pro model P6, který se vymyká zažitým zvykům tohoto výrobce. Útlé tělo s prvky kovu je ladné a elegantní. A především díky tomu je tento model prodejně velice úspěšný. Co na tom, že ho pohání mizerný procesor Mediatek.

ascend-landing

 

Oppo Find 5

Ačkoliv jsou čínští výrobci telefonů experti na kopírování designu, či dokonce o různý mix známých prvků cizích úspěšných modelů do jednoho kusu, naštěstí existují i vyjímky. Mezi ně můžeme rozhodně řadit model Oppo Find 5. Který nejenom vyniká skvělou výbavou, ale i elegantním designem. Do kterého byste rozhodně neřekli, že má původ v Číně. Zejména bílá varianta patří mezi krasavce na trhu.

affection

 

Sony Xperia Z cokoliv

Alias Sony počtvrté. Ačkoliv se na první pohled může jevit design aktuálních vlajkových lodí jako dosti fádní, v tom je jeho největší síla. Nenápadné obdélníčky jsou největší zbraní Sony v nabité konkurenci. Eleganci podtrhují skleněná (či plastová) záda. A je jedno, jestli si vyberete jako favorita model Xperia Z, Xperia Z1 anebo Z Compact. Všichni vypadají stejně.

sony_xperia_z_02LG G Flex

Lidi mají rádi změny a ohebné displeje patří mezi prostředky, jak se k nim dostat. To, co načal svým designem Nexus S , tak LG dovedlo k dokonalosti v podobě modelu FLEX. Ohlý je nejenom displej, ale i celé tělo telefonu. A v rámci upoutání pozornosti přátel v restauračním zařízení můžete telefon i narovnat. A nebo poškrábat kryt baterie a sledovat, jak se rýhy sami zacelí. To všechno spolu s korejskou elegancí pasuje tento model do našeho výběru.

lg-g-flex-front-sides-635HTC One

No a nakonec jsme si schovali třešničku na dortu. Největší chybou HTC One je pouze logo výrobce, který se momentálně utápí ve své neschopnosti prodat své výrobky. Vybroušené kovové tělo z jednoho kusu je jednoznačnou zbraní na poli výkonných telefonů a i po roce od představení není design okoukaný. Vynikající reproduktory a displej jen umocňují fakt, že se díváme na nejzajímavější telefon, co si dnes můžeme pořídit. A to dokonce v několika svěžích barvách. Zejména červenočerná kombinace stojí za pozornost.

HTC-One-Glamor-Red

 

Podobné žebříčky vždy patří mezi materiál symbolizující redaktorovu sebevraždu a slibující zajímavou diskuzi pod článkem. Jaký telefon z výčtu patří mezi vaše oblíbené krasavce anebo na které kousky jsme zapomněli? Rádi si přečteme vaše postřehy v komentářích.

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Určitě by neškodilo, kdyby si to přečetl někdo, kdo umí česky, dříve, než to publikujete. Takových chyb v jednom článku! Fuj…

  2. Motorolu Milestone používám dodnes, protože se mi nepodařilo na našem trhu najít něco novějšího v podobném industriálním (tak trošičku thinkpad-like) duchu…
    Bakeliťáky nechci, neexistence slotu pro paměťovou kartu je pro mne nepřijatelná (jinak bych už dávno jel na nějakém nexu), qwerty klávesnice bych se nerad vzdával. O pádla přes pět palců zájem opravdu nemám, to už není mobil pro mne.
    No, asi se budu muset smířit s tím, že na tomhle stařečkovi ještě pár let budu muset vydržet. Snad vydrží i on.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here