XDA: Deaktivujte druhé jádro na Sony Xperia S,U, P, Sola, Go (a dalších) pro vyšší výdrž baterie

4

Zatímco v naprosté většině případů je snaha pomocí softwarových úprav výkon zařízení zvýšit a to mnohdy i za cenu nižší výdrže baterie, tak tentokráte se kutilové z XDA fóra rozhodli jít přesně opačným směrem, cestou snížení výkonu a vyšší výdrže baterie.

Konkrétně se jim podařilo softwarově umožnit deaktivaci druhého jádra dvoujádrového procesoru v telefonech Sony Xperia S, Xperia U, Xperia P, Xperia Sola a Xperia Go. Aplikace samozřejmě vyžaduje root (co je to root), jinak je ale velmi jednoduchá a její obsluhu zvládne v podstatě kdokoliv.

Obsahuje totiž pouze jedno tlačítko, pomocí kterého se ono druhé jádro vypíná, potažmo znovu zapíná. Výhodou je, že lze tento proces provést bez nutnosti restartu zařízení, jádro tak můžeme ovládat vyloženě podle aktuální potřeby.

Kromě výše zmíněných zařízení by aplikace teoreticky mohla fungovat také na všech ostatních telefonech s dvoujádrovým, ideálně ne však pouze Qualcomm Snapdragon, procesorem, konkrétně třeba na HTC One S.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Nechcete přijít o žádnou aplikaci, hru ani další novinku ze světa Androidu? Přidejte si nás na Facebooku, Twitteru a Google+.

4 KOMENTÁŘE

  1. A proč bych to dělal? Dvoujádro jsem si snad koupil proto, aby měl telefon vyšší výkon a ne abych mu pak jedno jádro vypínal…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here