ZTE představilo stylový a vybavený smartphone Nubia Z5

3

ZTE dnes na domácím čínském trhu oficiálně představilo dlouho očekávaný smartphone Nubia Z5. Novinka není zajímavá jen tím, že jde o zatím o nejvybavenější telefon z nabídky ZTE. Jedná se totiž o první telefon z dříve oznámené řady Nubia. ZTE se chce zbavit nálepky výrobce levných a obyčejných telefonů, jeho nová řada Nubia by mu v tom měla dopomoct díky nadstandardní výbavě, kvalitnímu zpracování a italskému designu.

Ve výbavě Nubia Z5 najdeme 5″ displej s Full HD rozlišením, čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro (APQ8064) taktovaný na 1,5 GHz, 2GB RAM, NFC, Bluetooth 4.0, 3000mAh baterii a operační systém Android 4.1 Jelly Bean s grafickou nadstavbou od výrobce, která nabízí například rozšiřené ovládání pomocí gest.

Velkou pozornost věnoval výrobce fotoaparátu, který údajně umožňuje pořídit mnohem kvalitnější fotografie než ostatní smartphony. Fotoaparát má rozlišení 13 megapixelů, světelnost f/2.2, HDR a nabízí tři režimy pořizování fotografií (zábavný/jednoduchý/profesionální), které se od sebe pravděpodobně liší dostupnými možnostmi přizpůsobení. První ukázky snímků pořízených tímto telefonem najdete na konci článků.

Tělo smartphonu je vyrobeno z hliníku a jeho tloušťka je jen 7,6 mm. Kromě bílé by měla být Nubia Z5 k dispozici také v černém a červeném provedení. ZTE Nubia Z5 se začne prodávat na čínském trhu za 3456 juanů (10 500 Kč),. Podle dřívějších oficiálních informací se navíc telefony z nové řady budou prodávat i v České republice, kam by měly dorazit na začátku roku 2013.

zdroj: gc

3 KOMENTÁŘE

  1. Nechci být hnidopich, ale u objektivu „přejmenovat“ světelnost na „svítivost“ je docela do očí bijící…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here