Ultimate Rotation Control – ovládněte rotaci zařízení v každé aplikaci

0

rotate

Automatická rotace aplikací na základě natočení zařízení je zajisté příjemná a ve většině případů i užitečná funkce. Bohužel má ale i své mouchy, například v Launcherech leckdy působí přeházení ikonek a widgetů, na lockscreenu v podstatě jen neuvěřitelně otravuje a v některých aplikacích zas, kvůli tomu, že to programátoři nepovolili, nefunguje.

A právě všechny výše zmíněné problémy řeší aplikace Ultimate Rotation Control, která jak už její název napovídá, nabízí opravdu rozsáhlé možnosti kontroly rotace aplikací.

Pravděpodobně nejzajímavější pro běžné uživatele je možnost nastavit globálně v celém systému vedle zámku aktuální natočení a automatického natáčení také vynucené automatické otáčení, které podle aktuální polohy telefonu natočí jakoukoliv aktivní aplikaci a to nezávisle na tom, zda dané natočení oficiálně podporuje nebo ne, a nastavení předem vybraného natočení, třeba i portrait vzhůru nohama.

Vedle globálního nastavení pro všechny aplikace umožňuje také specifikování natočení pro každou aplikaci zvlášť. U každé lze navíc vybrat ze všech možností, jako u globálního nastavení, takže si můžete třeba Ingress zamknout v otočení vzhůru nohama, Launcher nechat v klasickém portrait režiumu a internetovému prohlížeči nakázat vynucené otáčení.

Vedle nastavení přímo v aplikaci je k dispozici také dvojice widgetů a na Androidu 4.1 a vyšším akční notifikace, skrze kterou lze globální nastavení rotace měnit bez nutnosti zapínat samotnou aplikaci. A kdyby ani to nestačilo, tak po kliknutí na onu notifikaci se zobrazí rychlé nastavení, skrze které lze vybrat buďto libovolné nastavení pro globál nebo i aktuálně běžící aplikaci.

Suma sumárum jde o opravdu užitečnou aplikaci, kterou ocení nejeden uživatel. Navíc nevyžaduje ani root, takže v jejím používání doslova nic nebrání. Jediným drobným, leč perfektně pochopitelným problémem je cena. Základní zdarma dostupná verze je totiž pouze testovací trial funkční 7 dní, po kterých si je třeba doplatit za licenci, která stojí 50 korun českých.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

rotate_1 rotate_2 rotate_3

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here