Vivo Xplay – nadupaný čínský obr za lidovou cenu

0

Vivo Xplay 1

Chcete velký a špičkově vybavený, ale zároveň cenově dostupný smartphone? Nový Vivo Xplay nabídne výbavu, která v některých ohledech překonává mnohem známější značkovou konkurenci, ale bude o více než třetinu levnější.

Vivo Xplay je vybaven 5,7″ displej o rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů a nabídne vysoký výkon zajištěný čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 600 taktovaným na 1,7 GHz, grafickým čipem Adreno 320 a 2GB RAM. Výkon čínské novinky je tedy alespoň podle papírových parametrů shodný se Samsungem Galaxy S4 i HTC One a vyšší než má například Sony Xperia Z.

Vivo XPlay 2

Na zadní straně najdeme 13mpx fotoaparát se snímačem Exmor RS a přední strana obsahuje čočku 5mpx fotoaparátu, který se hodí nejen pro videohovory, ale také autoportréty. Interní paměť smartphonu má velikost 16 GB nebo 32 GB a je ji možné rozšířit pomocí slotu na micro SD kartu.K další výbavě Vivo Xplay patří NFC, WI-Fi, Bluetooth, FM rádio, baterie s kapacitou 3 400 mAh a operační systém Android 4.2 Jelly Bean doplněný o uživatelskou nadstavbu od výrobce.

Čínská novinka zaujme také zesilovačem TI OPA2604, který by měl spolu s dalšími na zvuk zaměřenými funkcemi zajistit kvalitní audio výstup.Všimněte si také velmi tenkého rámečku kolem displeje, jehož šířka je jen 2,3 mm, čímž Vivo Xplay překonává dosavadního vítěze Pantech Vega Iron.

Smartphone je určen zejména pro domácí čínský trh, kde se bude 16GB verze prodávat od poloviny května za 3 000 juanů (9 530 Kč). Vivo Xplay s 32GB vnitřní pamětí se na trhu objeví později.

zdroj: Engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here