Scan Master – aplikace pro kvalitní focení dokumentů a jejich export do PDF

1

Studenti, ale i další uživatelé často používají fotoaparát svého smartphonu k focení nejrůznějších textových dokumentů. Výborným pomocníkem pro tyto případy je aplikace Scan Master, která vám pomůže se samotným vyfocením, následnou úpravou a exportem do PDF.

Scan Master má velmi sympatické a moderní uživatelské rozhraní. Skenování dokumentu zahájíte kliknutím na první ikonu a následně se otevře fotoaparát, který narozdíl od nativního nabízí jen možnost nastavení blesku. Nebojte se, veškeré úpravy budete moct provést v následujících krocích po pořízení snímku. Výhodou je, že naráz můžete pořídit hned několik fotografií a ušetřit tak drahocenný čas. Jakmile dokočíte fotografování, klikněte na potvrzující ikonu v pravém dolním rohu.

Dostanete se k druhému kroku, kterým je oříznutí snímku. Fotografii můžete oříznout nejen do libolného tvaru, ale díky okénku se zoomem je toto oříznutí také poměrně přesné. Pomocí tlačítek v dolní části můžete fotografii otočit doprava či doleva.

Ve třetím kroku pak můžete ručně upravit jas a kontrast tak, aby byl text co možná nejčitelnější. Po dokončení úprav obrázku můžete soubor exportovat do PDF a můžete jej tak jednodušeji sdílet jako dokument. V opačném případě se soubor uloží jen jako obrázek typu JPG.

Scan Master dokáže upravovat také již dříve pořízené fotografie z vaší Galerie. Tato funkce je dostupná například na hlavní obrazovce po kliknutí na druhou ikonu. Nyní se však zaměříme na samotný výsledek „skenování“. Samozřejmě, že kvalita výsledného dokumentu závisí zejména na schopnostech fotoaparátu vašeho telefonu. Na druhou stranu však musíme dodat, že i pomocí špatného fotoaparátu můžete vykouzlit poměrně kvalitní dokumenty.

Pro testování jsme použili HTC Evo 3D, které je vyhlášené svým nekvalitním fotoaparátem. „Skenování“ bylo navíc záměrně prováděno v místnosti se špatným osvětletním a i přesto jsou výsledky našeho snažení poměrně kvalitní.

Pomocí aplikace Scan Master můžete navíc vytvořené dokumenty spravovat: sdílet, smazat či zařadit do připravaných či vámi vytvořených kategorií.

Scan Master si můžete stáhnout zdarma z Google Play Store. Aplikace obsahuje reklamní pruh v dolní části hlavní obrazovky a občas dojde také k zobrazení reklamy přes větší část obrazovky, kterou je nutné odstranit kliknutím na křížek. Během testování se také objevily problémy s kompatibilitou aplikace, kdy byla hlavní obrazovka podivně posunuta. Pokud však dokážete přihmouřit oči nad těmito dvěma nevýhodami, je Scan Master ideálním pomocníkem.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here