Sharp představil nový extra jemný displej, LG ve vývoji zaostává

0

Není pochyb o tom, že do vývoje displejů jsou investovány obrovské finanční prostředky. Vždyť displej přístroje je jedním z hlavních faktorů, který u zákazníka rozhoduje při koupi. Společnost Sharp pokořila další milník a představila displej s uhlopříčkou 6,1 palce a rozlišením neuvěřitelných 2560 x 1 600 px, to představuje hustotu 498 PPI.

Pokud nový displej porovnáme s oslavovanou Retinou, kterou je osazen iPhone, zjistíme, že rozdíl hustoty pixelů je až 172 PPI. Je však třeba říct, že Sharp a Apple k sobě nemají příliš daleko, Apple odebírá displeje pro iPad mini. Do budoucna tak můžeme čekat, že zařízení od Applu budou osazeny opravdovou špičkou mezi displeji.

Další velký hráč asijského trhu a výrobce telefonů LG trochu zaostává. Avšak i tato společnost si připravila pro rok 2013 zajímavé novinky. V lednu představí na veletrhu CES nový 5,5 palce velký displej s rozlišením 1920 x 1200 pixelů. I přesto, že to nejsou tak ohromující parametry jako u Sharpu, určitě se displejů dočkáme na mnoha zařízení, a to nejen z dílny LG. Velkou předností bude zredukovaná tloušťka a hlavně příznivá cena, kterou může LG poskytnout díky nižším nákladům na výrobu.

Zdroj: mobilmania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here