Adobe ukončilo vývoj většiny grafických aplikací pro Android

1

Po Flash Playeru zmizely nedávno z Google Play Store další aplikace od Adobe. Vývojářská společnost na svém webu oznámila, že ukončila vývoj většiny mobilních aplikací pro tvorbu a úpravu grafiky (tzv. Touch aplikace). Konkrétně se jedná o aplikace Adobe Kuler, Adobe Ideas, Adobe Debut, Adobe Proto a Adobe Collage. Poslední zbylou aplikací pro Android, kterou bude Adobe v budoucnu podporovat a vyvíjet, je Photoshop Touch.

Všechny výše uvedené aplikace byly odstraněny z Google Play Store a není je tedy možné oficiální cestou zakoupit, stáhnout a nainstalovat. Pokud však máte některou z Touch aplikací nainstalovanou ve svém tabletu, můžete ji nadále bez omezení používat, neočekávejte však žádné budoucí aktualizace s novými funkcemi či opravami chyb. Adobe však nechalo aktivní oficiální fórum, kde se můžete v případě problémů poradit s ostatními uživateli.

Na otázku, proč se Adobe k tomuto kroku rozhodlo, však neexistuje jednoznačná odpověď. Vývojáři se pravděpodobně v budoucnu zaměřovat na jiné mobilní aplikace, přičemž o tyto, jejichž vývoj byl nedávno ukončen, pravděpodobně nebyl dostatečný zájem. Jedním z hlavních důvodů mohly být příliš vysoké ceny aplikací.

„Během uplynulého roku jsme zjišťovali, jak lze tvůrčí proces rozšířit na dotyková zařízení. Zatímco některé naše snahy byly úspěšné, jiné nikoliv. Proto od dnešního dne nebudeme aktualizovat aplikace Adobe Debut, Adobe Collage, Adobe Proto, or the Android versions of Adobe Ideas a Adobe Kuler.“

zdroj: ap, ad

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here