iReader – čtečka knih [UPDATE 2]

14

iReader jedna z nejpoužívanějších čteček e-knih na Android marketu. //Autor má očividně zalíbení v dělání nepořádku na marketu. Momentálně se nedá nalézt updatovaná verze, musíme jen doufat že se tam objeví co nejdříve.

Díky opravdu velkému množství podporovaných kódování a fontů nemá problémy s českými knihami. I tak se může stát, že bude potřeba přeuložit knihu do standardního kódování (UTF-8).  Poměrně široká je také škála podporovaných formátů, z nejvyužívanějších jmenujme PDB, TXT , CHM, UMD i HTML. Formát Mobipocket je zobrazitelný pouze v Pro verzi, která stojí 2 dolary, která je již zdarma a jediná updatovaná. Nepodporované formáty jsou .epub a .pdf.

Samotná čtečka poskytuje opravdu velké množství nastavení, od fontů, jejich barvy, barvy pozadí, přes auto-scrolling a animace při otáčení stran (umí to i real-book like otáčení stran), po nastavení malého stavového řádku. Potěší přítomnost denního / nočního stylu, mezi kterými se dá velmi jednoduše přepínat, každý z nich může mít naprosto jiné nastavení. Samozřejmostí je také možnost vyhledávání a přidávání poznámek. Výhodou je možnost exportovat nastavení na kartu.

Čtečka si pamatuje poslední pozici, tu zobrazuje v procentech. Také je možné přiřadit ke knize obal, jméno autora a další informace.
iReader je na marketu ve více verzích, a to pro Android 1.5 a poté pro 1.6+. Obě verze mají free i pro verzi.

Autor očividně přestal vyvíjet paralerně free a pro verzi a rozhodl se jen pro pro verzi, která je nyní zdarma. Proto doporučuji zajít do androidmarketu a stáhnout si tu která se updatuje (má novou ikonku). Je úplně změněné menu, důležité je že kódování (charset) se mění v ‚menu -> další -> charset‚.

Reálně vypadajcí otáčení stránek iReader menu (pro charset jděte do 'Další')

Nastavení barev nočního tématu Moje skromná knihovnička


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

14 KOMENTÁŘE

 1. ahoj…když si přes knihovnu otevřu českou knihu ve formátu pdb tak mi to zobrazuje pouze čínské znaky..nevíte někdo prosím co s tím ?

 2. 2Dione: Menu -> Charset a zde vybereš kódování v kterém je kniha uložena. Většinou to bývá Central European(Windows), Western(Windows), nebo Unicode(UTF-8), Central Europan(ISO…), Western(ISO…). Pokud ne zaměř se na kódování západního světa. Když ani to nepomůže otevři knihu v PSPadu a přeulož ji v kódování UTF-8 a formátu .txt, poté ji otevři ve čtečce a nastav charset na Unicode(UTF-8).

 3. Díky za pomoc…alle stejne je to zajímavé..aktualizoval jsem na nejnovější verzi ale přesto tam mám jiné menu než jako jsou u obrázků v téhle zprávičce(obrázek nahoře vpravo)..a samozřejmě volba charset tam není … mám tam sice úpravu a velikost fontů ale kodování nikde .. (galaxy s 2.1)

 4. Autor aplikace očividně včera (?předevčírem) odstřelil vývoj free verze a přestal ji updatovat. K charsetu se dostaneš přes menu -> další -> charset

 5. Plnou verzi nemohu v marketu objevit. Odkaz přes QR kód neexistuje…(?) a při ručním vyhledání iReader se mi v marketu objeví jen 2 verze s označením (Not Update).

 6. Vidím, s tím však nemohu nic udělat. Autor očividně znovu šachuje s novými verzemi. Jakmile bude k znovu k dispozici budu o tom informovat. Zatím doporučuji používat starší verzi, není špatná.

 7. Jen dodam, ze nova verze 1.0.9.9 mi prijde spis jako downgrade nez upgrade – naprosto v ni chybi cela konfigurace gest, coz je velka skoda. Snad to je jen nejaky omyl a bude to opet pridano…

 8. Moje osobní teorie je že autor celou aplikaci přepsal od znova. Je pravda, že je zde méně funkcí, na druhou stranu se mi celkově více líbí a lépe zapadá do filozofie androidu. (Hlavně rychlé menu).

 9. Jak jsem již říkal, autor s tím momentálně docela šachuje. Doporučuji si to zkusit sám vyhledat na androidmarketu, či počkat.
  //Petr Houška

 10. Knížku v daném formátu dáš normálně na kartu. V aplikaci je poté v menu možnost ‚Open‘, ve starších verzích bylo myslím ‚Add book‘.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here