Facebook Home je nyní oficiálně dostupný i pro uživatele z ČR

0

facebook home

Kontroverzní launcher Facebook Home se sice v Google Play Store objevil už minulý týden, do dnešního dne však byl oficiálně dostupný jen pro americké uživatele. Objevil se sice způsob, jak si aplikaci nainstalovat i přes různá omezení, nešlo však o příliš elegantní a vždy funkční řešení.

Facebook však dnes svůj launcher zpřístupnil mezinárodně, takže si jej z Google Play Store mohou bez problémů stáhnout také zájemci z České republiky. Ani dnešek ale nic nezměnil na počtu smartphonů, pro které je aplikace dostupná. Oficiálně zatím mohou Facebook Home vyzkoušet jen majitelé Samsungu Galaxy S III, Samsungu Galaxy Note II, Samsungu Galaxy S4, HTC One nebo HTC One X+.

facebook home 2 facebook home 1 facebook home 4

Facebook Home by mohl být ideální aplikací pro každého, kdo bez známé sociální sítě neudělá ani ránu. Přímo na hlavní i odemykací obrazovce smartphonu budete mít informace o nových příspěvcích, fotografiích a komentářích vašich přátel. Aplikace Messenger je propojena s SMS zprávami a obsahuje novinku v podobě tzv. okének, které vám usnadní chatování, i když zrovna používáte jinou aplikaci.

Nechybí ani propojení s Instagramem, naopak ale přijdete o některé ze základních funkcí, které nabízí Android, jako jsou například widgety na domovské obrazovce. Hodnocení uživatelů v Google Play Store na první pohled hovoří spíše v neprospěch Facebook Home, aplikace totiž získala průměrné hodnocení jen 2,3 hvězdičky z pěti možných. Nejčastější výtky směřují k minimálním možnostem přizpůsobení, naopak rychlost a stabilitu launcheru uživatelé většinou chválí.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

via ac

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here