HTC 606w – chystaný smartphone střední třídy inspirovaný HTC One

2

htc 606w

Jediným modelem, který letos HTC na mezinárodním trhu představilo, je vlajková loď HTC One. Zákazníci, kteří mají zájem o levnější smartphone taiwanského výrobce, tak zatím netrpělivě čekají na jeho představení nebo se rozhodli pro telefon od konkurence. Záznamy z databáze čínské organizace pro certifikaci telekomunikačních zařízení (TENAA) nasvědčují tomu, že se v nejbližší době konečně dočkáme nového levnějšího smartphonu HTC.

Novinka, kterou zatím známe jen pod interním označení HTC 606w, spadá podle uniklých specifikací do vyšší střední třídy. K tomu výrobce přidal některé prémiové funkce, kterými je vybaveno už zmíněné HTC One. Vlajkovou lodí se HTC 606w inspirovalo také po stránce designu. Tělo smartphonu je sice nejspíš vyrobeno z plastu, některé designové prvky, jako například dvojici dotykových tlačítek pod displejem s logem výrobce uprostřed nebo reproduktory na přední straně, jsou zjevně inspirované HTC One.

Ve výbavě HTC 606w najdeme 4,5″ displej s rozlišením 960 x 540 pixelů, čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz, 1GB RAM a slot na micro SD karty. Na zadní straně najdeme 8mpx fotoaparát, který bude údajně vybaven kontroverzní ultrapixelovou technologií. Dalším bonusem bude technologie HTC BoomSound, která by měla označovat výkonné reproduktory.

Tajemstvím zatím zůstává cena a datum představení smartphonu. Ačkoliv se zatím novinka objevila jen v Číně, je docela pravděpodobné, že se v budoucnu setkáme také s mezinárodní verzí HTC 606w.

via hs

2 KOMENTÁŘE

  1. Nechápu, co je to za manýry dávat do novějších telefonů, co nejsou „flagshipy“ nižší rozlišení než loni. Jako pardon, ale na 4,5″ něco míň než 720p? Ani omylem…

  2. Jak říká fidasek… Tohle rozlišení jsem měl na One Sku a bylo to hoodně málo. Sice tam byl AMOLED s PenTile maticí, ale i tak… Nejsem zastáncem, že všude musí být FullHD, to mi přijde jako zbytečná machrovina která není vidět. Ale to HD by se šiklo. Bohužel tohle není problém jen HTC, dělá to i Samsung…ale ten alespoň vaří prachy, HTC nikoliv 🙂

    Ale konstrukčně vypadá celkem fajn, jen zas to 3. tlačítko…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here