Data Switch – spouštějte mobilní data jen v určitých intervalech a ušetřete baterii

3

Po displeji je jedním z největších žroutů baterie současných chytrých zařízení bezesporu bezdrátové připojení, obzvláště pak to k rychlým sítím nových generací, skrze které touče naprostá většina mobilních dat. A právě na jeho omezení a tedy potencionální ušetření baterie se zaměřuje dnešní aplikace – Data Switch.

Data Switch je postavený na jednoduché myšlence, a sice že telefon nemusí být k mobilním datům připojen neustále, ale že mu na synchronizaci bohatě stačí vždy jen několik málo sekund připojení každých pár minut.

A právě to jediné také aplikace dělá. Na základní obrazovce Vám tak nabídne pouze možnost jednoduchého nastavení periody a délky aktivace připojení a čtveřici ovládacích ikon. Tou první cyklus zapínáte, druhou do odvolání natvrdo aktivujete mobilní data, třetí uděláte to samé, ale s WiFi, a čtvrtou cyklus vypínáte. Stejnou čtveřici ikon pak naleznete také v přiloženém widgetu na plochu, takže pro rychlé ovládání není třeba aplikaci ani zapínat.

Celkově se dá říci, že to, co aplikace slibuje, dělá poměrně dobře. Lehce nepříjemný je jen fakt, že měnit periodu a délku připojení lze jen v placené verzi, která stojí 38 korun, a že při pokusu o připojení aplikace občas probouzí telefon ze spánku a tím trochu plýtvá energií. Alespoň druhý jmenovaný problém by ale měl být opraven již v příští verzi.

[APP]cb56.dataeasy[/app]


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Via: XDA

 

3 KOMENTÁŘE

  1. Docela wtf takový program, nevypne mi data, po pár minutách, když ovšem nebude ještě všechno synchronizováno? A je pro výdrž lepší přenášet data déle po 2G, nebo rychleji po 3G s vyšší spotřebou? … Tady je plno otázek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here