Simple Pac – reinkarnace legendy pro Android

0

Kdo by neznal hru Pacman. Hrál jsem ji už hodně malý, to stejné by mohly říct i starší hráči než jsem já. Nezaměnitelné zvuky při sbírání, stará grafika, i stejně vyvedení protivníci – roztomilý duchové – to vše se vrací ve hře Simple Pac.

Při prvním spuštění na Vás dýchne opravdová nostalgie. Hra se samozřejmě moderním plošinovkám v 3D grafice nevyrovná ani v nejmenším, s tím tuhle hru ani nestahujete. Nesnaží se nikomu konkurovat, chce nabídnout poctivou dávku kvalitní zábavy dob dávno minulých. Útočí Vám na smysly a vyvolává prožití stejných herních zážitků, jako tomu bylo dřív na starých Windows PC.

Hra kopíruje originál, nijak se tím netají, jen ovládání je pochopitelně (a možná dost nešťastně) přizpůsobeno na dotykové displeje. V tom vidím asi největší slabinu celé hry.

Ovládání je velice nepřesné a je jedno jak dobrý máte mobil. Po chvilce tréningu se však naučíte jak správně posunovat palcem, aby se Pacman dostal přesně tam, kam potřebujete. Obtížnost hry je sporná, podle mě byl originální Pacman náročnější. Když k tomu přidám jen chabou nabídku levelů, celkovou zpomalenost a zasekanost, nevypadá to pro tuto adventurku příliš dobře. A propos, hodnocení koncových uživatelů na Google Play tomu také odpovídá.

Tuto hru můžete buď milovat a odpustit jí tedy její nedostatky, nebo Vás nikdy nezaujala, což se podepíše na tom, že hru zavrhnete. Ti, kterým se hra líbila již dříve budou pravděpodobně prvních pár hodin nadšeni.

Těm, kterým jde hlavně o moderní herní zážitek jistě sáhnou po něčem jiném. Naopak ti, kteří chtějí zavzpomínat, případně užít si pár minut (pro ty méně šikovné hodin) u hry minulosti, určitě si jí stáhnou a alespoň vyzkouší. Proč by také ne, je zdarma a za to hezké déjà vu to prostě stojí.

P.S.: napodobenin Pacmanu je na Google Play velká spousta, řekl bych až zbytečně moc, některé navíc nesplňují ani základní grafickou podobu, jedná se tedy o nehratelné napodobeniny. Hodně z nich je placených, nabízejí odlišný způsob ovládání (například pomocí kurzoru v dolním prostředku displeje) nebo odlišnou grafiku, zvuky a prostředí.

Za sebe hodnotím Simple Pac jako jednu z těch povedenějších, navíc je dostupná zdarma. Simple Pac by rozhodně neměl chybět v telefonech skalních fanoušků/příznivců a také u lidí, kteří mají dodnes v živé paměti bezesné noci kvůli snaze pokořit další level, leč však mnohdy marně.

Pokud máte oblíbenější verzi, která je třeba také zdarma, popřípadě za symbolickou částku, rád svůj článek doplním o Vámi poskytnuté informace.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here