Google sjednocuje cloudové úložiště pro Gmail, Disk a Google +

2

 Google cloud

Google podnikl zajímavý krok, nicméně byl očekávatelný. Došlo ke sjednocení cloudového prostoru pro služby Gmail, Disk a Google+. Pro ty, jež nevědí, více objasním níže. Doposud jsme měli prostor pro naše Gmaily ve velikosti 10 GB a pro služby Disk a Google+ jsme měli k dispozici 5 GB.

Teď tomu v konečném důsledku nebude jinak, nicméně už si budeme moci rozhodnout, kde celkových 15 GB využijeme. Jde o to, že nyní máme k dispozici 15 GB pro všechny tři výše zmíněné služby. Pokud tedy využíváte Gmail zřídka a naplno chcete využívat cloudové úložiště Google Drive, tak budete mít nyní k dispozici gigabajtů 15 oproti 5. Tento krok Googlu je očekávatelný z důvodu lepší správy jednotlivých prostorů a taktéž se spekuluje o herním úložišti od Googlu, jež by měl být představen již zítra na Google I/O.

Tyto služby od Google jsou hodnoceny jako velice atraktivní a je skvělé, že došlo ke sjednocení. Nicméně vás budu muset lehce zklamat podmínkami pro Google Drive. Přečtením těchto řádků jsem nebyl potěšený a předpokládám, že vás taktéž nepotěším. Kompletní licenční podmínky najdete zde, stěžejní část si můžete přečíst níže.

„Některé z našich služeb umožňují odesílání obsahu. Práva k duševnímu vlastnictví daného obsahu zůstávají ve vašem vlastnictví. Jinak řečeno, váš obsah je stále váš.

Pokud nahrajete nebo jinak odešlete obsah do našich služeb, poskytujete společnosti Google (a subjektům, se kterými společnost Google spolupracuje) celosvětově platnou licenci k užití, hostování, uchovávání, reprodukování, upravení, vytvoření odvozených děl (například děl, jež jsou výsledkem překladu, přizpůsobení/adaptací či úprav provedených za účelem jeho lepšího fungování v rámci našich služeb), komunikaci, publikování, provozování a zobrazování na veřejnosti a distribuci takového obsahu Práva, která touto licencí udělujete jsou užita za účelem provozování, propagace a vylepšování stávajících služeb a vývoj nových služeb. Licence přetrvává i poté, co přestanete naše služby používat (např. firemní zápis přidaný do služby Mapy Google). Některé služby umožňují k obsahu, který jste do služby odeslali, získat přístup nebo jej odebrat. Některé služby zahrnují také podmínky a nastavení, která naše možnosti používání odeslaného obsahu vymezují. Ujistěte se, že při odesílání obsahu do služeb disponujete příslušnými právy k udělení výše uvedené licence.“

Jak můžeme vidět výše, tak podmínky jsou velice dobře ošetřeny a Google má přístup k využívání vašich dat. Což je pro mě jedna z nepřijatelných podmínek a raději využívám Dropbox, kde budou však podmínky podobné. Ještě malá poznámka – u nás zatím nedošlo ke sjednocení prostoru. Pokud u vás taktéž ne, nezoufejte, mělo by k tomu dojít brzy.

Zdroj: Google, mojandroid.sk

2 KOMENTÁŘE

  1. Jen menší upřesnění, Google měl v podmínkách užití vždycky tuto podmínku a řešení pokud nechcete riskovat je velice snadné, zaheslovaný archiv(ačkoliv je snadné ho rozšifrovat, Google to určitě nebude řešit). Mimochodem pokud si přečtete důkladně podmínky služeb DropBox, Box apod., tak jsou tam velice podobné dodatky jen v jiném rozsahu, např. DropBox má právo číst vaše údaje z úložiště kvůli kontrole ilegálního a nebezpečného obsahu atd. atd.

    • Děkuji za příspěvek. Podmínky Dropboxu jsou velice podobné a člověk si musí sám zvážit citlivost vkládaných souborů. Zaheslovaný archív je jedna věc, nepoužitelnost v telefonu a tabletu je věc druhá. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here