Facebook telefony HTC First jsou propadák, jejich prodej bude údajně velmi rychle ukončen

1

HTC First

Před více než měsícem bylo s velkou slávou představeno HTC First, úplně první smartphone vytvořený pro Facebook. Podle analytiků je však počet prodaných kusů u amerického operátora AT&T, kde je HTC First exkluzivně dostupné, jen velmi malý.

O nezájmu o smartphone svědčí také fakt, že už necelý měsíc po začátku prodeje snížil operátor cenu novinky z 99 na 0,99 dolaru se smlouvou. Podle interního zdroje se chystá AT&T v brzké době vyřadit HTC First z nabídky a uvolnit tak místo pro smartphony, o které bude větší zájem. Neprodané kusy budou navráceny zpět taiwanskému výrobci, který s nimi bude muset naložit po svém.

Co stojí za neúspěchem Facebook smartphonu? Jako nejčastější nevýhoda je zmiňován launcher Facebook Home, který sice uživatelům umožňuje být stále v kontaktu s přáteli na sociální síti, ale používání ostatních funkcí smartphonu už tak pohodlné není. Kdyby přitom HTC First mělo čistý Android, jednalo by se o běžný smartphone střední třídy s líbivým designem.

Otázkou zůstává, jak by prodeje smartphonu vypadaly, kdyby se HTC a Facebook rozhodli pro lepší propagaci svého smartphonu nebo prodej po celém světě, nikoliv pouze v USA.

zdroj: BGR

1 komentář

  1. telefon je to vskutku docela pěkný, a skoro bych si ho koupil, samozřejmě pokud by pro něj byl CM. jenže pokud je to takový propadák, tak můžeme asi na cyanogen zapomenout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here