První tablet s Tegrou 4 bude představen do konce června

0

Tegra 4

Nvidia Tegra 4 byla představena v lednu na veletrhu CES 2013 a od té doby jsme toho o ní moc neslyšeli. Procesor se zatím objevil jen v netradiční herní konzoli Nvidia Project Shield a tajemném tabletu od Vizio. Několik známějších výrobců však už chystá svá zařízení, která nabídnou výkonné čtyřjádro Tegra 4.

Úplně prvním oficiálně představeným tabletem s Tegrou 4 se nejspíš stane zajímavá Toshiba AT10LE-A s klávesnicovým dokem podobným Transformeru. Novinka by měla spatřit světlo světa do konce druhého čtvrtletí letošního roku, tedy nejpozději na konci června. Krátce poté by měl následovat desetipalcový HP SlateBook 10 x2. Spekuluje se také o tom, že se Tegra 4 objeví v chystané vlajkové lodi čínského ZTE.

Tegra 4 je procesor se čtyřmi jádry Cortex 15, které mohou být taktovány až na 1,9 GHz. Stejně jako u předchozí generace nechybí páté jádro, které se samostatně spouští v případě nízkého vytížení, čímž pomáhá šetřit cenná procenta baterie. Součástí čipu je také 72-jádrový grafický čip, který si poradí s displeji o rozlišení až 3200 x 2000 pixelů a umožňuje přehrávání Ultra HD videí přes HDMI.

Grafický výkon Tegry 4 je údajně ve srovnání se starší Tegrou 3 až šestkrát vyšší a spotřeba energie by měla být snížena o 45 %. Procesor je vyroben moderní 28nm technologií a podporuje také USB 3.0, DDR 3, OpenGL 4 a Direct X 11. Nvidia také chystá slabší Tegru 4i, která má čtyři jádra Cortex A9 a 60-jádrový grafický čip.

zdroj: Tom’s Hardware

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here