Google představil Android M

0

Android M

Google na dnešní Keynote v rámci Google I/O představil novou verzi Androidu M. Andorid v nové verzí nepřináší žádnou revoluci avšak i tak se máme na co těšit. Google se rozhodl vylepšit stávající funkce k dokonalosti, zapracoval na kritizovaných částech systému a vše implementoval do verze M, která bude oficiálně vydána ve 3. čtvrtletí letošního roku

 Andorid M androidM

Nově se tak můžeme těšit na vylepšenou správu povolených zdrojů u jednotlivých aplikací, kdy při instalaci nebude potřeba kontrolovat a schvalovat aplikaci přístup k jednotlivým zdrojům Vašeho zařízení. Ty nově budete povolovat až v aplikaci, například budete-li chtít odeslat hlasovou zprávu budete dotázáni o přístup k mikrofonu. Toto povolení si aplikace zapamatuje až už se na něj nebude dotazovat. Budete-li chtít dané povolení odebrat pak bude k dispozici list povolených zdrojů pro každou aplikaci.

 permissons1 premises

Google přichází se svým vlastním platebním systémem Android Pay (poběží na Adnroid KitKat a novějším), ten funguje na spolupráci s více než 700 000 obchodních míst napříč USA, kde budou akceptovat platby pomocí Android Pay. Na druhé straně Google uzavřel partnerství s vydavateli karet a mobilními operátory, kteří zajistí utracené peněžní prostředky od uživatelů.  Zároveň lze platit s Android Pay na internetu či provádět in-app akce v aplikacích.

Googlepay

Google implementoval do Android M vlastní modul pro snímač otisků prstů, otisky se budou využívat pro potvrzení plateb či zabezpečené přihlášení do systému.

Nový režim „Doze“ pozná, kdy zrovna nevyužíváte telefon a ten uvede do úsporného režimu při zachování základních funkcí. Ve srovnání s Androidem L dokáže Android M fungovat právě díky systému Doze dvakrát déle, celý trik spočívá v odstavení nepotřebných systémových prostředků v době kdy nevyužíváte přístroj.

Doze

Vyjma nového Andoridu M Google pracuje na offline verzi Map, přehrávače YouTube a Google Voice. Máme se tedy v následujícím roce na co těšit. Věříme, že se již na podzim dočkáme všech ohlášených novinek.

Zdroj obrázků: theverge.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here