Google Photos nabídne zdarma neomezené uložiště pro vaše fotografie

4

fotky google

Google dnes na vývojářské konferenci vyjma Androidu M představil novou multiplatformní službu Google Photos. Ta je určena jak pro majitele Androidu tak i iOS, ten kdo nemá chytrý telefon může ji využít přes webový prohlížeč.

Tato nová služba od Googlu poskytne všem uživatelům neomezené datové uložiště pro jejich fotografie a videa, hledáte-li v této službě háček pak je jím omezení na velikost fotografie v maximálním rozlišení 16 MPx a videa do kvality 1080p. Což pro běžné uživatele je naprosto dostačující kvalita, ten kdo využívá vyšší rozlišení jak u fotografií či videí bude muset nadále využívat lokální uložiště či si připlatit za nějakou službu.

Vyjma prostoru pro vaše fotografie Vám Google Photos pomohou s organizací fotografií, které rozdělí podle času pořízení do jednotlivých sekcí. Vy si pak můžete procházet fotky podle dnů, měsíců či let. Zároveň automaticky služba rozpozná obličeje jednotlivých postav, vy si tak jednoduše můžete vyfiltrovat fotky na kterých jste s vaším přítelem či přítelkyní nebo rodinou. Vyhledané fotografie můžete jednoduše označit a sdíle sdílet s Vašimi přáteli pomocí odkazu. Ti si pohlédnou fotografie bez nutnosti účtu či stažení aplikace. Vyjma postav nechybí podpora objektů, můžete si například nechat vyhledat fotografie na kterých se nachází pes či kočka.

 vyhledavani automacka zaloha

Stava-li se Vám, že během jednoho dne pořídíte hromadu fotek na které se pak nedíváte. Nyní tomu bude jinak Google Photos promění vámi pořízené nehybné fotky v poutavé příběhy, filmy a animace. Související fotografie a videa se zkombinují do profesionálně vypadajícího filmu s doplněného zvukovou stopou. Zároveň z nejlepších fotek a videí z vašich dobrodružství budete moci jednoduše vytvořit přehlednou interaktivní časovou osu. Dále v aplikací nechybí oblíbené nástroje pro úpravu fotografií, filtry ani podpora automatického panorama z dvou či více fotografií.

Už nikdy nepřijdete o své fotografie, ty si můžete nechat automaticky zálohovat ze svého telefonu, tabletu či počítače rovnou do Google Photos.

 Fotky Google2 FotkyGoogle film

 

Od Google Photos máme v redakci velká očekávání a těšíme se na její spuštění, které by mělo proběhnout ještě dnes. Jestliže služba bude fungovat, jak ji Google představil tak se jedná aktuálně o nejlepší řešení pro uchovávání fotografií.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4 KOMENTÁŘE

  1. No 16MPx je prostě na nic. Mám 4 roky starej foťák a má 20Mpx (Nex-7).
    Samozřejmě 16Mpx je až až na to, abyste fotky sdíleli a ukazovali známejm – na to stačí i daleko méně.
    Ale pokud to chcete mít jako ZÁLOHU vašich fotek, tek je 16MPx dnes zdrcující limit a to nemluvím o tom, že tam asi nepůjde ukládat RAWy.
    U limitu videa 1080p je to to samé – už můj minulý mobil nahrával 4K, dnes to umí každý.

    • Nechapu zdrcujici limit, kdyz to buud mit jako zalohu, tak budu rad, ze vubec neco budu mit kdyz ji budu nedej boze nekdy potrebovat. Navic fotky se daji podelat i jinak nez jen rozlisenim. Komprese… Radeji nahravam jak na Flickr tak G+ a Fb + dva HDD s raw.

  2. …na Mpx, pokud netiskneš plakáty a nepracuješ s výřezy,nezáleží….věnuji se fotografii řadu let a věř mi,že např.přes deset let starý 6Mpx Nikon D100 s dobrým objektivem,se kterým pořád jezdí kamarád cestovatel po světě,udělá takové fotky,že 95% kompaktů bych hodil do koše.Používá je třeba i do knih o jeho cestách…..při vyvolání fotky do velikosti např.30cm nepozná rozdíl v Mpx nikdo…pokud člověk dělá výřezy nebo velkoformátový tisk,potom ano…fotku nědělají Mpx, ale čip a sklo (objektiv)..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here