Huawei TalkBand B1 – chytrý náramek k telefonování i sportu

1

Huawei představil své první chytré příslušenství spadají do kategorie „weareble devices“, do češtiny někdy překládané jako „nositelná zařízení“. Novinka, která má název TalkBand B1, rozhodně není obyčejným chytrým náramkem.   Jak už totiž napovídá název, příslušenství je možné použít také k telefonování, a to díky odnímetelnému sluchátku. Náramek ovšem neobsahuje GSM čip, proto musí být pro možnost telefonování spárovaný se smartphonem – jedná se tak o velmi zajímavou náhradu Bluetooth headsetů.

huawei talkband b1

Huawei TalkBand B1 je vybaven 1,4″ flexibilním OLED displejem. Integrovaná baterie o kapacitě 90 mAh by měla zajistit šestidenní výdrž a její nabíjení, které trvá asi dvě hodiny, probíhá standardně přes USB. Náramek si rozumí se všemi zařízeními vybavenými Androidem (2.3 nebo vyšším) a iOS (5.0 či novějším). Spárování usnadňuje podpora bezdrátové technologie NFC.

Kromě už výše zmíněného telefonování toho chytrý náramek od Huawei umí mnohem více. Při sportu měří absolvovanou vzdálenost, spálené kalorie a dokáže nahradit i krokoměr. Během noci TalkBand B1 měří délku i kvalitu vašeho spánku a následně tyto informace využívá pro inteligentní buzení v nejbhodnější okamžik, aby nedošlo k přerušení tzv. spánkových cyklů.

Huawei TalkBand B1 má tloušťku 14,6 mm a hmotnost 26 gramů. Příslušenství by mělo být nabízeno v mnoha barevných variantách za dosud neznámou cenu. Prodej bude zaháje během března v Číně, na mezinárodní trhy by však měl náramek dorazit až ve druhém čtvrtletí letošního roku.

zdroj: Phone Arena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here