Video: HTC One přetaktováno na 2 GHz

0

htc one overclocked preview

HTC One je jedním z nejvýkonnějších telefonů současnosti, který se může pochlubit čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 600, grafickým čipem Adreno 320 a 2GB RAM. Co se však stane, když výkon procesoru ještě zvýšíme, a to z 1,7 na 2 GHz?

Redaktor webu Pocketnow, který test prováděl, používal alternativní kernel ElementalX. První pokus přetaktováním na 2,1 GHz dopadl neúspěšně, protože se smartphone sám vypnul. Při frekvenci 2 GHz už ale bylo HTC One stabilní a co je nejdůlěžitější, výkon vzrostl opravdu znatelně.

Spouštění aplikací či načítání webových stránek bylo po přetaktování už na první pohled výraznější rychlejší. Vyšší výkon potvrdil i benchmark, ve kterém přetaktovaná vlajková loď taiwanského výrobce porazila veškerou konkurenci. Na porovnání rychlosti se můžete podívat ve videu na konci článku.

Kernel ElementalX pro HTC One, který je k přetaktování potřeba, naleznete na fóru XDA Developers. Nezapomeňte však, že přetaktováním procesoru můžete svůj smartphone poškodit, proto neprovádějte žádné úpravy, pokud si nejste jisti tím, co děláte.

zdroj: Pocketnow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here