Vega Iron 2 – možný vyzyvatel Galaxy S5 přijde v dubnu

0

Samsung Galaxy S5 ještě nebyl představen a už má možného vyzyvatele. V dubnu by se měl začít prodávat očekávaný model společnosti Pantech – Vega Iron 2.

Vega-Iron-1

Původní Vega Iron disponoval 5″ displejem a hardwarově patřil mezi výkonnější zařízení. Co bylo dle mého názoru naprosto úchvatné, bylo dílenské zpracování a design. Společnost Pantech, která v Evropě není téměř vůbec známa, pochází z Jižní Koreje, tedy stejně jako Samsung, který je jejím hlavním rivalem. Pro americký trh vyrábí například zařízení pro AT&T a Verizon, takže tam je možné se jejími výrobky běžně setkat.

Předchozí model, první generace Vega Iron, byl prodáván jako konkurence pro Samsung Galaxy S4. Nyní se objevily informace o tom, že by se měl do prodeje v průběhu měsíce dubna dostat nastupující model původní vlajkové lodě – Vega Iron 2. Je očekáváno, že bude užit displej s rozlišení WQXGA (2560*1600), tělo bude vyrobeno z ušlechtilého kovu a zároveň bude v přístroji zakomponována čtečka otisků prstů, stejně jako v upravené verzi prvního modelu. Je tedy zřejmé, že výrobce opět půjde proti Samsungu.

V loňském roce byl Pantech v jižní Koreji po Samsungu na druhém místě v počtu prodaných kusů v dané zemi. Samsung tak má na domácím trhu silnou konkurenci, která by mohla výrazně oslabit prodeje jeho příští vlajkové lodi, pokud sám nenabídne lepší hardware a funkce, a Vega Iron si zachová svoje kvality, například použije „bezokrajový“ displej. Bezesporu příjemná by byla i expanze na evropský trh.

Zdroj: Phonearena, Ubergizmo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here