Samsung představil nezajímavý Galaxy Tab 3 Lite 7.0

0

Samsung oficiálně představil Galaxy Tab 3 Lite 7.0. Co je na tom tak zajímavého, že o tom píšeme? To, že je vlastně úplně nezajímavý.

Galaxy-Tab3-Lite_01

Od nového modelu Tab ve verzi Lite se očekávalo hodně. Měl přijít s dobrou výbavou, cenou okolo 100 Euro (v přepočtu přibližně 2800,- Kč) a stát se tak kasovním trhákem tohoto roku v oblasti levných tabletů. Čekalo se, že by Samsung mohl zatopit především čínským výrobcům a nabídnout levný kousek, který jim bude víc než konkurencí. To se bohužel nestalo a my dostali obyčejný, nudný tablet.

Přístroj sice bude mít dvě verze, jedna s 3G modulem a druhá Wi-Fi verze bez něj, což je jistě příjemné, ostatní parametry ovšem nezaujmou ani za předpokládanou cenu 100 Euro za Wi-Fi verzi, která se ještě může změnit. Přístroj přijde s rozlišení WSVGA (1024*600), což je dle mého názoru velmi málo při úhlopříčce 7″. Uvnitř bude dvoujádrový procesor o taktu 1.2 GHz doplněný o 1 GB RAM.

Vnitřní paměť ROM bude dosahovat hodnoty 8 GB a bude dále rozšiřitelná pomoci microSD karet. S přední kamerou počítat nemůžeme vůbec, zadní bude disponovat sice funkcí rozpoznávání úsměvu, Shahe and Shoot a bude umět vytvořit panoramatickou fotku, s rozlišením 2 MP toho však příliš asi nezmůžeme.

Konektivitu bude zajišťovat Wi-Fi se standardy b/g/n, Bluetooth ve verzi 4.0, USB 2.0, u verze se slotem na SIM bude dostupná podpora sítě HSPA+ dosahující rychlosti až 21mbps, pro navigování poslouží GPS a GLONASS. Vestavěná baterie o kapacitě 3600mAh by měla zajistit přehrávání videa po dobu 8 hodin. Verze Androidu má být 4.2 Jelly Bean s nadstavbou TouchWiz. Jestli je plánováno vydání další verze jisté není.

Na trhu bychom se s tabletem mohli setkat na přelomu ledna a února. Oproti klasickému Tabu 3 je zařízení sice tenčí o 0.2 mm, ovšem přibylo na váze a zároveň je vyšší i širší. Zcela jistě si svého kupce najde, pro uživatele starších modelů však kromě změn designu nepřináší žádný argument pro koupi.

Na polském webu x-kom.pl se 3G verze tabletu objevila za cenu 799 polských zlotých, což je v přepočtu přibližně 5270,- Kč. Za tu cenu se dá jistě koupit mnoho jiných a lepších tabletů, například od společností Asus nebo HP, které nedávno představilo dva tablety/tabletophony s podporou volání.

Zdroj: AndroidpoliceEngadgetGsmarena, Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here