Test odolnosti při pádu|Galaxy Note 7 v testu oproti modelu Galaxy Note 5 a iPhonu 6s propadl!

0

Gorilla Glass 5 testDisplej Samsungu Galaxy Note 7 je v poslední době dost kritizován. Společnost Corning tvrdí, že jejich nové sklo Gorilla Glass 5 by mělo být ve srovnání s předchozími generacemi odolnější, ale v nedávném testu odolnosti proti poškrábání se bohužel ukázalo, že alespoň u Samsungu Galaxy Note 7 tomu tak úplně není.

Společnost Corning se však brání tím, že se ve skutečnosti nejedná o škrábance na skle, ale o materiál, který je na skle nanesen, což opravdu nemáme jak ověřit, takže ji budeme brát za slovo. Nyní se však na YouTube objevilo video, ve kterém je Galaxy Note 7 srovnáván v odolnosti proti pádu s modelem Galaxy Note 5 a iPhonem 6s.

Zde se podívejte na video:

www.youtube.com/watch?v=gBr4iwSRcl4

Je to zajímavé, ale test opět prokázal, že sklo Gorilla Glass 5 nejspíše není tak odolné, jak společnost tvrdila. Galaxy Note 7 dopadl v testu paradoxně nejhůře ze tří testovaných telefonů.

Tento test samozřejmě nelze považovat za vědecký, ale vzhledem k tomu, že simuluje možné pády v reálném světě, nejedná se rozhodně o výsledek, který by sklu Gorilla Glass 5 jakkoliv lichotil. Jediným plusem Galaxy Note 7 bylo v testu nakonec to, že displej reágoval i přes popraskané sklo. Mělo by Vás to odradit od koupě Samsungu Galaxy Note 7? To rozhodně ne, ale nebylo by od věci investovat do ochranné fólie a možná i odolnějšího obalu.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here