Samsung by mohl v příštím roce prodávat repasované telefony!

0

V dnešní době je stále těžší prodávat nové vlajkové lodě, například takový Note 7, který bude k dostání za necelých 24 tisíc, musí čelit hrozbám v podobě čínských smartphonů, jež nabídnou podobný výkon za polovinu ceny. Samsung chce toto dilema vyřešit tím, že začne nabízet repasované verze svých high-end modelů.Samsung Galaxy S7 Edge

Přestože Samsung trhá prodejní rekordy a jeho podíl na trhu stále roste, tak by si rád do budoucna udržel 10 % provozní marži. Aby toho dosáhl, nemůže s konkurenty, jako je třeba Xiaomi, bojovat cenou. Namísto toho má jihokorejská společnost v plánu využít high-end telefony, které nabízí v rámci ročního upgrade programu v USA a jižní Koreji a prodávat je svým zákazníkům za nižší cenu.

Cena nebo sleva, za kterou by Samsung repasované telefony nabízel však není prozatím známa. Stejně tak není jasné, v jakých zemích by měl být tento program spuštěn. Obvykle se použitý Samsung v USA prodává za 50 % jeho původní ceny. To by mohlo Samsungu zajistit konkurenční výhodu, nejen vůči Applu, ale hlavně vůči cenově dostupným čínským smartphonům.

Apple se již snaží získat povolení indické vlády, aby mohl v zemi prodávat repasované iPhony. Vypadá to, že by přesně tato země mohla být velmi zajímavá i pro Samsung, přeci jen, jde o trh s miliardou potencionálních zákazníků. Ovšem musíme si uvědomit, že příjem indických domácností je velmi nízký. Indičtí spotřebitelé si jednoduše nemohou koupit nejnovější model iPhonu, či smartphonu řady Galaxy S. Ve skutečnosti 70 % chytrých telefonů bylo v Indii pořízeno za méně než 150 dolarů (3 700 Kč).

Zatím jde pouze o spekulativní zprávy a Samsung ji odmítl komentovat. Budeme si tedy muset počkat na začátek příštího roku, kdy by měl být tento program oficiálně spuštěn.

zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here