Surface Phone od Microsoftu má nabídnout skutečně výborné specifikace! Zvrátí naprostou dominanci Androidu a iOSu?

0

microsoft-surface-phoneExistence zařízení Surface Phone není zatím vůbec jistá, ale generální ředitel Microsoftu Satya Nadella nedávno naznačil, že společnost pracuje na „dokonalém mobilním zařízení“. Na internet se již dostaly také první údajní specifikace tohoto telefonu.

Není příliš překvapivé, že má být telefon poháněn procesorem Snapdragon 835, jelikož pravděpodobně půjde o vlajkový chipset společnosti Qualcomm pro rok 2017. Ve zprávě je také uvedeno, že pracuje Microsoft v současné době na dvou prototypech telefonu, z nichž jeden má disponovat 4 GB a druhý 6 GB operační pamětí.

Někomu by se mohlo zdát, že 4 GB jsou ve srovnání s některými Android smartphony pro takovéto zařízení nedostatečné, ale je třeba brát na vědomí, že Microsoft je také autorem operačního systému, díky čemuž ho bude moct pravděpodobně lépe optimalizovat a dosáhne stejného výsledku jako Apple, jehož optimalizace systému iOS je asi největším kladem iPhonů.

Dle zvěsti se můžeme těšit také na 5,5-palcový QHD displej, ale zpráva poukazuje na to, že je tohle tvrzení založeno na tom, co zdroj viděl a ne na měření, takže je jak rozlišení, tak velikost pouhým odhadem. V každém případě můžete počítat s tím, že Vás budeme o dalších podrobnostech týkajících se tohoto zařízení určitě informovat, jelikož pokud se Microsoftu povede, mohlo by se bezesporu jednat o silného konkurenta jak pro telefony s Androidem, tak pro iPhony.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here