Spekulace: Samsung Galaxy S5 bude mít čtečku otisků prstů

0

Navzdory opačným tvrzením se zdá, že by Samsung mohl v příštím roce představit mobilní telefon se čtečkou otisků prstů. Podle některých zdrojů by jím mohl být Samsung Galaxy S5.

Samsung-LogoKoncem října letošního roku proběhla médii zpráva, že Samsung koupil společnost Fingerprint Cards za 650 milionů dolarů. PR agentura Cision si však celou zprávu vymyslela. Proč? Díky jejímu kroku vzrostly akcie firem zaměřujících se na biometrii o 50% během několika málo minut. Že se jedná o podvod, se zjistilo záhy, načež byly všechny obchody akcií zrušeny, a začali být hledání viníci, kteří za lživou kampaní stáli. Spolu s popřením zprávy pohasla naděje, že bychom se mohli u mobilních telefonů Samsung v blízké době čtečky dočkat.

Podle odborníků by však mělo v roce 2014 přijít se čtečkou otisků prstů sedm až osm výrobců. Obdobně, i když ne zcela výslovně, uvedl generální ředitel Fingerprint Cards, Johan Carlstrom, že očekává, že by více výrobců mělo na trhu představit svoje zařízení se čtečkou otisků prstů. Když později byla řešena společnost Samsung, prohlásil: „Samsung je dobře znám tím, že má vícero dodavatelů pro většinu svých komponent, a naším cílem je být vybrán jako jeden z jejich dodavatelů senzorů již v roce 2014.“ Tím nepřímo předestřel, že jednání se společností o případné spolupráci již probíhají.

První zařízení, které přišlo v potaz u myšlenky integrace čtečky otisků prstů, byl bezesporu Samsung Galaxy S5. Informacím navíc nahrává fakt, že původní termín představení zařízení v lednu 2014 na veletrhu CES, se možná odloží až na duben roku 2014 – psali jsme zde. Onen odklad představení by mohl být způsoben právě snahou zakomponovat do tohoto modelu čtečku. Jako druhou možností se poté jeví integrace do příští generace telefonů Note, konkrétně do modelu Samsung Galaxy Note 4. V tom případě by již měl Samsung dostatek času na to, aby vše stihl připravit. Představení další řady Galaxy Note se totiž očekává až na začátek září příštího roku.

Na druhou stranu oficiální tiskový mluvčí společnosti Samsung odpověděl na dotaz korejského reportéra, jestli bude mít Samsung Galaxy S5 čtečku otisků prstů, že ještě takovou technologii nevyvíjejí.

Zdroj: Trustedreviews

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here