HTC se stále pohybuje nad finanční propastí

2

Už v minulosti jsme několikrát informovali o společnosti HTC a její finanční situaci. I přesto, že v poslední době měla a stále má velkou snahu zlepšit své hospodaření, lepší výsledky to bohužel nepřináší, i když malá jiskra naděje tu stále je – HTC zaznamenalo v tomto čtvrtletí vyšší zisk jako v předešlém.

Společnost se rozhodla už nadále nevyrábět zařízení nižší třídy, u kterých aby udržela cenu co nejníže nemůže garantovat kvalitu. Vyrábí tedy pouze modely střední a vyšší třídy. Navíc se podle spoluzakladatelky Cher Wangové hodlá vrátit k výrobě tabletů. Změn však HTC provedlo daleko více.

Tyto změny a také mezičtvrtletní srovnání pomohlo akciím HTC dostat se na hodnotu 147, 50 dolarů. To je oproti říjnu nárůst o 17 dolarů.

HTC Corp

Letošní čtvrtletí vykázalo HTC tržby 522 milionů dolarů. To je sice čtvrtletní nárůst o 3,2 %, ovšem meziroční propad 27,1 procent. Za 11 měsíců letošního roku HTC vydělalo asi 6,5 miliardy dolarů. A jelikož se blíží vánoční období, má společnost v plánu prodat až 5,2 milionů telefonů. Sice se to zdá jako poměrně vysoké číslo, nicméně oproti minulému roku je to výrazný pokles o 16,2 %.

Do budoucna HTC vsází na novou vlajkovou loď HTC M8. Nutno ale dodat, že stejně tak se společnost spoléhala na model One, který i přes své dobré prodeje nakonec nesplnil očekávání. A podíváme-li se na konkurenci, M8 rozhodně nebude jediný povedený model. Takže se nakonec může opakovat stejná situace.

zdroj: androidauthority

2 KOMENTÁŘE

  1. Slot na pamäťovú kartu, vymeniteľnú baterku a nič viac. To ľudia chcú a pokiaľ to nebude, dajú prednosť iným značkám.Reakcie na moje One X+ a One sú vždy také isté – pekný, dobrý, „ALE“ nemá pamäťovú kartu a baterka sa nedá vymeniť.

    • Vymenná baterka neni az tak dulezita, problemem je opravdu chybejici slot pro pametovou kartu…i tak je to stále jedna z mála nevýhod HTC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here