Spekulace: Google sjednotil zásady ochrany osobních údajů kvůli projektu Majel

1

Nedávné sjednocení zásad ochrany osobních údajů takřka veškerých služeb Googlu bylo na první pohled poměrné logickým krokem. Google tak totiž elegantně zpřehlednil opravdu roztahaná stará pravidla a dal tak uživateli konečné možnost aby se v nich alespoň trochu vyznal.

Na druhý pohled je však patrné, že si tím také umožnil snadný přístup z jedné služby do druhé, případně i třetí, čtvrté. Prostě a jednoduše si dovolil sesumarizování vašich informací ze všech svých služeb do jedné megadatabáze.

O tom nakolik je to správné či nikoliv polemizovat nyní však nehodlám, otázkou podle mého názoru totiž spíše je, k čemu vůbec Google takový přístup potřeboval. A právě zde přichází na řadu údajná odpověď na applí Siri, Google Majel (viz Majel, možná plnohodnotná konkurence Siri).

Ten by totiž podle spekulací měl být právě takovým hlasovým prostředníkem ke všem možným i nemožným službám od Googlu, měl by tak zvládnout hledat v gmailu, odeslat příspěvek na bloggera, aktualizovat stav na Google+ a podobně. Za starých zásad by však bylo buďto potřeba upravit každé podmínky zvlášť a nebo uživateli nějak explicitně nabídnout možnost povolení přístupu.

S nynějšími zásadami však bude stačit změnit a informovat o změně pouze jedněch podmínek, což uleví nejen uživatelům, kteří by jinak museli souhlasit s úpravou na každé službě jednotlivě, tak i Googlu, který si ušetří čas s informováním uživatelů.

A nejen to, pokud půjde opravdu o hlasového asistenta, tak ohromnou databázi textů, videí a podobného obsahu zajisté využije i na sebezdokonalení, případně přizpůsobení přímo pro daného uživatele.

nápad via: theVerge

A jaký názor na to máte Vy? Neváhejte a podělte se o něj s námi do komentářů!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here