Google testuje záhadné zábavné zařízení, pravděpodobně spojené s Android@Home

2

O tom, že si Google již nějakou tu dobu brousí zuby i na trh multimediálních center do obýváků asi není třeba nikterak pochybovat. Přeci jen, kromě prozatím poměrně neúspěšného pokusu s Google TV představil na minulém Google I/O zajímavý projekt Android @ Home, který si kladl za cíl spojit pomocí WiFi a bluetoothu veškeré domácí vybavení a ovládat je z jednoho přístroje.

Od té doby se však po projektu takřka slehla zem a vypadalo to, jako by byl úplně zrušen nebo přinejmenším odsunut na vedlejší kolej. Nic z toho se však očividně nestalo, tedy alespoň ne podle jednoho prosincového záznamu z FCC (federální úřad pro kontrolu a certifikaci bezdrátových zařízení).

To totiž ukázalo, že Google testuje nějaké nové zařízení určené k propojení domácích spotřebičů a ostatní vybavení skrze WiFi a Bluetooth. Prozatím jde tedy o 250 kusů určených pouze pro vybrané testery z řad zaměstnanců Google, jestli však dopadne dobře, tak se možná na příštím Google I/O dočkáme představení finálního produktu.

Pravděpodobné také je, že nakonec nepůjde přímo o externí zařízení, nýbrž jen softwarové, případně možná hardwarové, rozšíření současných androidích telefonů a tabletů. Přeci jen, kdo by v době chytrých telefonů a tabletů chtěl mít další na ovládání světel, když to jde i z těch současných.

zdroj: theVerge, fcc

2 KOMENTÁŘE

  1. to je rok starý video….co to sem ted dáváte?? to bylo video při představení gingerbreda se ted někdo zase probudil 🙂

    • Zkuste si přečíst ten článek ;).
      PS: To video tu být nemělo, jen odkaz byl vyhodnocen nějakým pluginem a celé se to pokazilo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here