Spirit HD – elegantní akční rychlík (+ video)

1

Mám rád, když hra, kterou hraji vypadá skvěle. Ale nemám rád, když se ta hra špatně hraje, což ale naštěstí zdaleka není případ arkády Spirit z vývojářského pera Itala Marca Mazzoliho. Ta totiž zaujme jak svojí excelentní grafikou, tak výtečnou hratelností.

Jak to tak bývá, jsou ty nejlepší nápady jednoduché. Ve hře Spirit ovládáte dotykem prstu malého ducha, který si jen tak poletuje prostorem a za sebou zanechává jakousi stopu. Pokud utvoříte ze své stopy uzavřený okruh, vznikne něco, co by se dalo při troše fantazie nazvat černou dírou. A do této černé díry budete chytat dotěrné geometrické útvary, které se budou snažit ducha zneškodnit. Máte tři pokusy, pár powerupů a před sebou celou plejádu různých nepřátel – jak dlouho vydržíte?

Spirit nemá levely, začnete, pokračujete a skončíte. Těžištěm jeho znovuhratelnosti je překonávání svých rekordů, pokaždé se budete s chutí pokoušet ukořistit alespoň o trošku více bodů, vydržet o trochu déle. Pokud začínáte, zvolte jednoznačně mód Classic, pokud se cítíte na pořádnou výzvu, zkuste Extreme. Princip je stejný, počet nepřátel naroste geometrickou řadou.

Jako poslední je připraven mód Pulse, ve kterém černé díry nevytváříte, ale přejetím nad jejich zárodky je probudíte k životu. Do toho ještě sbíráte penízky po padlých nepřátelích a cílem je opět získat co největší bodové ohodnocení.

Audiovizuální stránka je takřka bezchybná, retro grafika nepochybně inspirována Geometry Wars je prostě kouzelná a skvělý techno-chilloutový hudební doprovod je příznačně dílem němce Christiana Bohlkeho.

A to je vše, co Spirit nabízí, tedy kromě obligátního seznamu nejvyšších dosažených skóre. Žádný openFeint, žádná kampaň. Jen tři módy a výzva.

Pokud máte rádi podobně jednoduché, ale chytlavé hry, neváhejte a za padesát korun si Spirit kupte. Nejenže dostanete v jednom balení verzi jak pro telefon, tak i tablet, ale také si zaplatíte hodiny skvělé zábavy.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Níže najdete videopohled, který jsem připravil jako malý bonus k recenzi textové. Má mezery a tak ho prosím berte jako doplněk. A doufám, že se bude líbit, je to můj první podobný počin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here