Sony Xperia X Premium první telefon s HDR displejem a 1,07 miliard barev

0

Sony údajně chystá na rok 2016 nový vlajkový model Xperia X Premium, který by měl navázat na loňský model Z5 Premium, který se může pochlubit prvním 4K displejem na světě. Ovšem chystaná novinka chce být první smartphone s HDR displejem.gsmarena_001 (1)

Podle dosavadních spekulací by mohl připravovaný vlajkový model Xperia X Premium vycházet konstrukčně a designově z modelu Xperia X Performance, oproti kterému by největším rozdílem měla být o půl palce větší a rovnou o několik tříd lepší obrazovka.

Konkrétně se hovoří o 5,5″ LCD panelu s Full HD rozlišením vybaveným zcela poprvé technologií HDR (která je začíná být běžnou u lepších televizorů). Displej má nabídnout neskutečných 1,07 miliardy barev místo současných 16,8 milionů (které dnes mají de facto všechny smartphony), obnovovací frekvenci 120 Hz, kontrastní poměr 2,000:1 a výborně pak také zní vyšší jas 1000 nitů s venkovním režimem dokonce až 1200 nitů (například Galaxy S7 má jen asi poloviční hodnotu).

Pokud jde o další specifikace, čekat můžeme výkonný čtyřjádrový čipset Qualcomm Snapdragon 820, 3 GB RAM či oboustranný USB-C konektor. Zatím však není jasné, kdy dojde k představení této slibné novinky.

zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here