Nvidia stále více vkládá své naděje do Androidu

0

shieldNvidia

Budoucnost herního průmyslu je v Androidu, myslí si mimo jiné také spoluzakladatel společnosti Nvidia Jen-Hsun Huang. Usiluje o stále větší podporu herního průmyslu spojeného s operačním systémem Android. Uvedl to před investory při vyhlašování finančních výsledků společnosti.

„Shield (herní konzole) představuje iniciativu kultivovat herní trh pro Android,“ uvedl Huang a zároveň dodal, že v budoucnosti se stane Android významnou platformou pro herní průmysl a Nvidia musí pracovat na takovém zařízení, které umožní skvělý herní zážitek.

Potenciál Androidu je však obrovský a dalece přesahuje herní průmysl. Doslova jej je možné využít na každém kroku. To je samozřejmě pro nás známá věc a zvláště v budoucnu bychom se mohli dočkat ještě většího rozmachu Androidu. Vždyť už dnes je využíván i pro zabezpečení našich domovů, řízení automobilů nebo dokonce pro lety do vesmíru. Je to ideální platforma pro budoucnost. Mimo jiné i proto je pro Nvidii výhodné se do tohoto ekosystému zapojit.

Konzole Shield tedy představuje začátek éry Nvidia herních zařízení, které se budou zaměřovat na ekosystém Androidu. Zároveň poskytuje také prostor pro vývojáře a podporuje je v jejich zaměření se na čipy Tegra. Nárůst takových her by v budoucnu mohl pomoci Tegru rozšířit i mezi výrobce, kteří dávají přednost konkurenčnímu řešení.

zdroj: techcrunch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here