Nová generace Pixelů nejspíš bude bez 3,5 mm jacku

0

Nedávno se objevily spekulace, že by se Google mohl stát dalším výrobcem, jenž ze svých zařízení může odstranit 3,5 milimetrový jack konektor, a přikloní se buď k bezdrátové technologii nebo připojení jackových komponentů přes USB-C.

 


Pixel-announcement-840x469


 

V minulém roce jsme se rozloučili se smartphonovou řadou Nexus, která nás zásobovala top modely pár let, a naopak přivítaly nové zařízení Pixel a Pixel XL. Oba telefony jsou naprosto špičkové, jak po hardwarové stránce, tak i po té vzhledové. Pro Google je vyrábí tchaiwanská společnost HTC a spekuluje se, že se minimálně pro další model výrobce nezmění, jelikož je americká technologická velmoc s Pixely spokojena. Právě u dalších Pixelů se máme setkat s novými vylepšeními a změnani. Sercer 9to5Google přišel se zprávou (podle interního dokumentu Googlu), že druhá řada těchto telefonů nemusí obsahovat 3,5 mm jack konektor.

Vedle Applu, Motoroly nebo HTC by se Google stal další z významných výrobců chytrých telefonů, jenž by právě od tohoto standardu upustil. Sice se nejedná o oficiální informaci, ale již teď můžeme spekulovat, jak Google jacky nahradí. Nejspíš se setkáme s řešením jako u ostatních značek, a to připojení sluchátek do USB-C portu, buď přímo anebo přes speciální adaptér na jack konektor. Mohli jsme již zaslechnout i zprávy o tom, že by se u některých smarphonů mohli objevit i dva USB-C porty.

Na potvrzení těchto zvěstí si ale ještě počkáme, protože do představení nových Pixelů zbývá ještě několik měsíců.

 

Zdroj: mobilenet.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here