Nexus 4 a Nexus 10 začínají dostávat aktualizaci na Android 4.2.1

2

I přesto že Android 4.2 jako takový nepřinesl nikterak velké množství zásadnějších novinek, tak se do historie bohužel zapsal jako jedna z nejproblémovějších verzí. Kromě profláklé absence prosince v aplikaci kontaktů trpěli od aktualizace někteří jeho uživatelé například horším blutooth spojením, rychlejším vybíjením baterie a údajně i náhodnými restarty.

A právě alespoň některé z těchto problému by měla vyřešit aktualizace na Android 4.2.1, kterou dnes ráno začal Google OTA cestou posílat na první Nexusy 4 a Nexusy 10. Z její velikosti, 1.1 MB, je jasné, že neřeší úplně všechno, nicméně máme nejméně potvrzené, že opravuje onen chybějící prosinec.

Podle obsažených souborů se pak zdá, že upravuje také některé vysokoúrovňové knihovny bluetoothu a NFC. Problém s nefunkčním USB on go (USB host) na Nexusu 4 bohužel nikterak neřeší. Nemění také kernel neboli jádro a tedy nízko úrovňové drivery specifické k jednotlivým telefonům.

Google prozatím neoznámil, zda a případně kdy se obdobné aktualizace dočkají další Nexusy (Nexus 7, Nexus Galaxy), nicméně osobně počítám, že to bude v horizontu dnů, maximálně několik málo jednotek týdnů.

Zdroj: XDA  (1, 2), acetnral

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here