Google Play pro komentáře začíná využívat Google+ účet

2

O tom, že Google plánuje zavést povinnost podepisovat se pod komentáře u aplikací na Google Play pomocí Google+ účtu, jsme věděli již od minulého týdne, kdy tato novinka vyplula na povrch skrze instalační balíček Google Play aplikace.

Málokdo však tušil, že bude Google tak rychlý a celou věc spustí ještě před koncem měsíce. Nicméně se tak opravdu stalo a počínaje dnešním dnem je tak alespoň na webové verzi Google Play pro komentování plošně vyžadován Google+ účet. V případě mobilní aplikace je situace o trochu složitější, nejnovější aktualizace totiž zatím není na všech zařízeních a tak komentování pomocí Google+ není vyžadováno úplně vždy.

Tak či tak se ale dříve nebo později všem androidím uživatelům komentujícím Google Play aplikace objeví možnost propojení Google+ účtu. Pokud ji povolí, tak dostanou právo nadále komentovat, vždy však jen pod svým Google+ jménem a profilovou fotografií. Pokud nabídku zamítnou, tak budou mít smůlu a možnost komentovat nedostanou.

Po migraci se pod nový Google Plus účet bohužel nepřevedou starší komentáře. Veškeré starší připomínky k aplikacím, a to i od již migrovaných účtů, tak navždy (anebo do smazání) zůstanou pod generickým jménem Google Uživatel.

A co si o povinosti komentování pod Google+ účtem myslíte Vy?

2 KOMENTÁŘE

  1. Jsou věci za které se nestydím a komentování aplikací k nim patří. Nicméně se mi nelíbí aby někdo hledal mé jméno, našel můj profil na g+ a k tomu ještě komentáře na google play, tím věděl co používám, co hraju a podobně. Je to velký zásah do soukromí, který nevím jestli budu ochoten akceptovat.

  2. To ať jdou v Googlu do prdele, již žádný komentář k aplikaci nenapíšu. Pokud by to zveřejnění identity bylo jen jako možnost, tak OK, ale takhle fuckt ne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here