LG přinese telefon s flexibilním displejem do konce roku

0

LG

Pokud se řekne spojení flexibilní displej v chytrých telefonech, tak si zřejmě každý vybaví Samsung. A to ne náhodou, právě jihokorejský výrobce nás totiž už více než dva roky pravidelně zásobuje zprávami o tom, jak je na tom s ohebnými displeji dobře a jak je nejpozději do roka začne už konečně vyrábět masově.

Alespoň doposud ovšem následovala také zpráva, že narazil na nějaké technologické problémy, kvůli kterým si na flexibilní displeje počkáme o nějaký ten měsíc déle. A nyní to pomalu začíná dokonce vypadat tak, že se prvního v běžně prodávaném telefonu použitého ohebného displeje nakonec nedočkáme od něj, ale od konkurenčního – shodou okolností také jihokorejského výrobce, LG.

Ten totiž v rámci rozhovoru pro Wall Street Journal o výsledcích za první čtvrtletí ústy svého vice prezidenta oznámil, že jeho mobilní divize uvede nejpozději ve čtvrtém kvartálu letošního roku telefon s flexibilním OLED displejem.

Samozřejmě se dá téměř s jistotou počítat s tím, že nepůjde o žádný futuristický telefon ala dokonale ohebný papír. Nejspíše to bude v podstatě obyčejný androidí telefon, jen třeba s displejem zahnutým do průhledných bočních hran.

I tak, pokud tedy LG splní svůj slib a jeho plány se neopozdí, půjde bezesporu o malou revoluci. Ohebné displeje by totiž mohly nejen učinit konec zbytečně širokým okrajům displeje, ale také přinést svěží vítr do designu telefonů a třeba i umožnit realizaci konceptů jako byl Glance.

Zdroj: smartmania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here