Podpořte petici za menší, ale špičkově vybavené telefony

5

smartphony

Současná situace příliš nepřeje menším a zároveň dobře vybaveným modelům. Výrobci se zkrátka rozhodly, že své vlajkové lodě poženou do co největších rozměrů. Samozřejmě tak reagují na poptávku po zařízeních s velkým displejem, které zřejmě jdou na odbyt více, než menší zařízení.

Na trhu tak existuje poměrně velká skupina uživatelů, která je současnými výrobci ignorována. Známý server GSMarena.com se proto rozhodl vytvořit petici za špičkově vybavené telefony s menšími rozměry.

Petice má zatím něco málo přes 16 000 podpisů, to je žalostně málo. Pokud tedy patříte k ignorované skupině, připojte svůj podpis.

Android phone manufacturers: Start making mid-size smartphones with high-end specs.

zdroj: gsmarena.com

5 KOMENTÁŘE

  1. Já o výměně telefonu neuvažuji, ale kdybych chtěl nový tak něco jako Blackberry, tj. s klávesnicí pod displejem. Ale chci zůstat u Androidu a to je problém, nic takového neexistuje. Resp. je pár lowendů, které mají snad ještě Gingerbread ale není nic nového se slušnou výbavou.

  2. Teď je otázka, proč se ty velké „kravky“ prodávají – zda je to kvůli velikosti, nebo zda je to kvůli HW. Osobně bych bral jako ideál 4,3-4,5″ s tenkým rámem a SW tlačítka + ucházející HW. Nic takového jsem si bohužel nenašel…takže jsem u 4,7″ a to už mi přijde trochu moc, ale dá se to ještě přežít

  3. Malý a výkonný smartphone podle mého postrádá logiku. Nic by na tom pořádně nešlo vidět a o surfování ani nemluvě. Mám Note II a to je podle mě optimum. S3 má manželka a to bych nazval minimem ;-). Doufám že Note III bude mít tak 6″.

  4. Ono by stačila i slušná nižší střední třída. Kdo se má tahat s těma plachtama kolem 5″, které se ani nevejdou do kapsy? A do 4″ už jsou dneska téměř jen low-endy.

    4″ qHD (IPS & spol.), dvoujádro kolem 1 GHz (bohatě stačí něco jako MT6577), 1 GB RAM, flash bohatě stačí 4 GB (samozřejmě v kombinaci s Micro SDHC slotem). 3G a GPS jsou naštěstí samozřejmostí. K tomu kompletní výbavu senzorů (okolní světlo, přiblížení, poloha, gyro, kompas). Foťák by stačil 2-3 Mpx, ale pořádný čip v tomhle rozlišení se už stejně těžko někde vyhrabe, tak tedy běžnějších cca 8 Mpx (raději bych méně, ale člověk nemůže mít vše), objektiv cca 24 mm 35EQ f/2 (nebo lepší), samozřejmě AF a přisvětlení. A nezapomenout na pořádnou Li-Pol 3000+ mAh a čistý Android bez bloatware.

  5. Z toho důvodu jsem si pořídil xiaomi mi 2. 4,3“ mi přijde jako strop toho, co jsem ochoten nosit v kapse. Bohužel nástupce je taky 5“ obluda. Sorry, ale tablet už mám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here