HTC oznámilo provozní ztrátu 100 miliónů dolarů ve 3.čtvrtletí

3

HTC One Max

Společnost HTC vydala ke včerejšímu dni své předběžné neauditované finanční výsledky za aktuálně poslední, tedy třetí čtvrtletí letošního roku. V nich se dostala do záporných čísel.

Ve druhém čtvrtletí dosáhl výrobce HTC zisku 42 miliónů dolarů, jednalo se již o čistý zisk po zdanění. V té době byl zisk na akcii o 0,05 dolarů vyšší, což je zanedbatelný nárůst, ale nyní jsou čísla o poznání horší.

Ačkoliv to sama firma HTC předpokládala, není s předběžným finančním výsledkem vůbec spokojena. Provozní ztráta více než 101 miliónů dolarů je velmi vysoká, přičemž se jedná vůbec o první provozní ztrátu v historii společnosti.

  • Celkové výnosy dosáhly hodnoty 1,6 miliardy dolarů
  • Provozní výsledek před zdaněním byl 119,4 miliónů dolarů
  • Provozní ztráta před zdaněním byla naopak 101,3 miliónů dolarů
  • Zisk na akci po zdanění se tak dostává do záporných čísel, tedy -0,12 dolaru

Jak vnímáte tuto ztrátu u HTC vy? Jste majiteli chytrého telefonu od této firmy?

Zdroj: AndroidCentral

3 KOMENTÁŘE

  1. z jakeho duvodu byl u clanku pouzit unikly render HTC One Max, ktery samotne HTC prohlásilo za falesny/neaktualni?

    • To víte, redaktoři zde na webu vědí o Androidu naprosté prd a tak pro ně není problém zaměňovat modely telefonů a dokonce používat rendery 😀 … celý tenhle web začíná být tak akorát dobrý pro ,,sranda čtení,, nic zajímavého se tu nedozvíte…

  2. Pane Perlík, jak vnímáte ztrátu HTC? Jste majitelem chytrého telefonu od této firmy? Jaká je průměrná výdrž vašeho chytrého telefonu na jedno nabití? Jakou tapetu používáte na svém chytrém telefonu? Byla tato tapeta odněkud stažena nebo již byla součástí telefonu, když jste si jej zakoupil? U jakého prodejce váš chytrý telefon zakoupen? Byl jste spokojen s jeho službami nebo se příště rozhodnete pro jiného prodejce? Proběhl nákup přes internet nebo osobně? Pokud osobně, jakým dopravním prostředkem jste se dopravil na prodejnu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here