Google Glass lze snadno odemknout, na dosah ruky je i root

0

glass

I přesto že je pod kapotou chytrých brýlí Google Glass Android, tak se počítalo s tím, že bude upravený tak, aby na rozdíl od toho z mnohých telefonů a tabletů nešel úplně snadno odemknout a komunitně upravovat.

Opak však dost možná bude pravdou. Můžeme-li totiž věřit jednomu ze šťastných majitelů Google Glass – Liamovi McLoughlinu, tak mají brýle nejen snadno dostupný debug mod, skrze který lze zpřístupnil klasické debugování přes USB (ADB), ale v rámci bootloaderu se je možné dostat také k fastbootu a tedy teoreticky nahrát kernel s zpřístupněným root přístupem.

Bohužel se ale podle všeho žádným šílených výsledků kutilských akcí na Google Glass nedočkáme. Liam se totiž zanedlouho po objevení těchto možností vyjádřil na twitteru ve smyslu, že s potenciálně nebezpečnými úpravami nebude začínat, dokud nebude mít brýle alespoň dvoje. Ty současné si totiž údajně nechce zničit. Na druhou stranu se dá s jistotou předpokládat, že se dříve nebo později najde někdo podobně šikovný, komu bude jakékoliv nebezpečí ukradené a s brýlemi si hrát začne.

Tak či tak jde rozhodně o dobrou zprávu. Alespoň prozatím jsou totiž brýle poměrně omezeným zařízením, které nezvládá nic víc, než zobrazování veskrze primitivních karet poslaných z mobilu nebo nějakého webového serveru.

Zdroj: aauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here