Seznam se rozhodl konkurovat Google Street, začíná mapovat Prahu

1

Seznam autoSeznam auto

Seznam se letos vrhne na své mapy, které se chystá obohatit o panorama, 3D vizualizace měst a rychlé uživatelské aktualizace.  My uživatelé smartphonů se můžeme těšit nejen na nové funkce, ale také i na off-line mapové podklady v aplikaci mapy.cz.

Rok 2013 bude pro mapy od Seznamu rokem velkých změn k leteckým a šikmým snímkům letos přibudou 3D mapy, a to konkrétně u 180 měst, které mají v současné době šikmé snímky. 3D mapy se postupně budou rozšiřovat i na místa mimo města – například horské terény a turistické cíle. Nicméně tyto operace zaberou více času a na Mapy.cz se objeví nejdříve příští rok.

Funkce Street view v podání seznamu se jmenuje panorama a nabídne reálný pohled, který vychází z toho, co vidí chodci. Seznam jakožto domácí firma se bude snažit lépe zvládnout nafocení podkladů pro své mapy, tak aby se jí podařilo porazit celosvětový Google, který již má snímkování České republiky hotovo. Viz vyjádření generálního ředitele Seznam.cz Pavla Zimy:

Pro Panorama na Mapy.cz budeme sbírat zcela nová data. Máme vybrané dva dodavatele, jde o Geodis a GIS Stavinvex. Hned v květnu nasadí do terénu tři až čtyři auta, která pro nás začnou fotit města. Auta budou jezdit na směny, prostě dokud bude venku světlo, chceme mít hodně podrobné a kvalitní fotky, a to z každé i malé vedlejší uličky, kterou v ČR máme. Budeme usilovat i o to, abychom dostali povolení vjet na místa, kam se za normálních okolností autem nedostanete. Nafotit takto celou Prahu nám zabere nejméně dva měsíce. Naším cílem je mít do dvou let nafocenou celou Českou republiku.

Zdroj: seznam.pr.sblog.cz

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here