Samsung zveřejnil finanční výsledky za první čtvrtletí 2013

0

samsung1Q

Po ne tak úplně šťastných výsledcích HTC a naopak veskrze pozitivním reportu Googlu zveřejnil koncem tohoto týdne své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku také největší jihokorejský výrobce elektroniky a současně také nejproduktivnější výrobce chytrých telefonů světa – Samsung.

A hned z kraje můžeme říci, že se mu nedařilo vůbec špatně. Oproti stejnému období v loňském roce rostl jak příjem z prodejů, ze 40,07 miliard na 47,5 miliard amerických dolarů, tak i čistý zisk po zdanění, který konkrétně povyrostl ze 4,05 miliard na 6,44 miliard amerických dolarů. Spojením těchto dvou čísel se dostaneme k tomu, že rostla také efektivita, z 12,6 na 13,5 % a tzv. ROE, tedy podíl zisku vůči kapitálu společnosti.

Z hlediska podílu jednotlivých divizí na zisku a příjmech jednoznačně kralovala mobilní část zodpovědná mimo jiné za androidí telefony a tablety. Zatímco ještě v oblasti příjmů byla jen dvakrát výkonnější než druhá divize Device Solutions, která má na starosti třeba dodávku procesorů pro jiné výrobce, tak v operačních ziscích byla až 3,5 lepší. Třetí, divize domácích spotřebičů, byla pak v hlediska příjmů 3 méně výkonná a v ziscích dokonce až 30 krát.

 

Zdroj: Samsung

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here