Čína chce konkurovat iOS a Androidu, odhalila vlastní systém

1

Samozřejmě i v Číně jsou nejpoužívanější mobilní operační systémy iOS a Android. Tamní vláda se chce pokusit tuto dominanci dvou operačních systémů změnit a proto odhalila nový mobilní operační systém zvaný COS.

htc-cos

Již před nějakým časem se spekulovalo o spolupráci HTC a čínské vlády na novém OS. Nový COS (jednoduše Čínský Operační Systém) je velice podobný Androidu a je zde také patrný jistý vliv firmy HTC. Systém je založen na Linuxové bázi, takže je možné, že aplikace pro Android budou kompatibilní s COS. Čína s COS míří na všechny platformy, kde už operuje Android, mluvíme tedy o tabletech, počítačích, chytrých televizích, set-top boxech a samozřejmě chytrých telefonech.

COS1

Pravděpodobně se nebude jednat o přelomový operační systém, spíše půjde o něco jako nástavbu Androidu, jak sami můžete vidět na obrázku výše, avšak ještě nemůžeme dělat ukvapené závěry. Komunistická Čína může mít obrovský vliv na trh s chytrými telefony.

COS vznikl za spolupráce čínské firmy Shanghai Liantong, softwarového institutu Čínské Technologické Akademie a čínské vlády.

Zdroj: Androidheadlines

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here